Skocz do zawartości

Wyświetlanie temperatury minimalnej i maksymalnej na wyświetlaczu


Spoke

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Już się udało, pomieszałem 2 rożne bliblioteli, działa już również zegar 🙂 Dziękuje za pomoc.

image.thumb.png.e1d2738a46cf68cb85ea8a5f3727d942.png

 

Na razie to wszystko nauka, ale docelowo planuje wykonać termometr z transmisją GPRS na SMS i ThingSpeak, który będzie mierzył na łące temperaturę przy gruncie w innym województwie. Wiem, że to na razie bardzo odległe marzenia. Ale od czegoś trzeba zacząć. 

Edytowano przez Spoke
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

SIM800L i wcale nie takie odlegle - jak juz jest tyle zrobione a i gotowe poradniki sa jak to obsluzyc. Typowy DS moze byc wykorzystany bodajze jako dwubajtowy EEPROM - rejestry alarmow min i max - w sumie swoja droga z jakims przezrzutnikiem albo czyms takim to prosty termostat bez mikrokontrolera by mozna zrobic. Maxim ma tez DS z wiekszym "normlanym" EEPROM'em.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

31 minut temu, matsobdev napisał:

SIM800L i wcale nie takie odlegle - jak juz jest tyle zrobione a i gotowe poradniki sa jak to obsluzyc. Typowy DS moze byc wykorzystany bodajze jako dwubajtowy EEPROM - rejestry alarmow min i max - w sumie swoja droga z jakims przezrzutnikiem albo czyms takim to prosty termostat bez mikrokontrolera by mozna zrobic. Maxim ma tez DS z wiekszym "normlanym" EEPROM'em.

Polecił byś jakiś konkretny model który będzie miał możliwość wysyłania jednocześnie danych na ThingSpeak oraz powiadomień SMS o temperaturze pod Arduino Nano? 

Ktoś mi powiedział żeby projekt zrobić docelowo na Arduino Pro Mini żeby nie było dużego poboru prądu. 

Może założę roboczy temat na forum jeśli chodzi o ten projekt bo zależy mi na rejestratorze temperatury z transmisją GPRS właśnie + 2 sondy Ds18b20 - zakupiłem też Mcp9808. Ogólnie pasjonuje się meteorologią i prowadzę swoją grupę na Fb o Amatorskich Stacjach Meteo. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeżeli chcesz łatwy i szybki dostęp do danych to pomyśl o dodaniu esp8266 do Arduino. Wtedy przy odrobinie roboty (na yt są poradniki) możesz odbierać przez neta dane. Pozdro 😉

Edytowano przez Zakrzewiaczek
Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, Spoke napisał:

interesuje mnie transmisja przez GPRS nie Wi-Fi

A kto broni podłączyć moduł GPRS do ESP8266 i kto w ogóle każe włączać jakieś WiFi?

Pytanie miało podtekst: po co do paszczatej atmegi podłączać procesor o kilku...kilkunastokrotnie lepszych parametrach technicznych i traktować go jako dodatek? W dodatku nie było do Ciebie 😉

Edytowano przez ethanak
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.