Skocz do zawartości

Historia teorii elektroniki – #1 – od bursztynu do Maxwella


Komentator

Pomocna odpowiedź

Historia teorii elektroniki – #1 – od bursztynu do Maxwella

Elektryczność i magnetyzm towarzyszą nam dziś na każdym kroku. Kiedyś były one jednak tylko jarmarczną ciekawostką, a elektryczność łączono nawet z alchemią i magią. Obserwacje na temat elektryczności z XIX wieku sprawiły, że nauka ta rozwija się dynamicznie od wieku XX. Co warto wiedzieć o tych czasach?

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Kolejny znakomity artykuł. Dziękuję Panie Piotrze.

Chciało by się dopytać o kilka szczegółów, ale takie mamy czasy, że pogłębienie wiedzy nie wymaga już wyprawy do biblioteki i długiego poszukiwania interesujących nas rzeczy. Tak więc ciekawe ogólne nakreślenie i impuls do samodzielnych dalszych poszukiwań. O to właśnie chodzi. 

Pozdrawiam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@SOYER miło słyszeć, że artykuł jest ciekawy 🙂 Jeśli jesteś zainteresowany rozszerzeniem tych informacji o jakiegoś konkretne zagadnienia to możesz je tutaj śmiało podać. Cyklicznie planuję nowe artykuły, wybieram konkretne tematy i zagadnienia, którymi zajmuje się później Pan Piotr, więc wszystkie podpowiedzi będą mile widziane.

Link do komentarza
Share on other sites

Kolejny świetny artykuł pana Piotra. Do tej pory przeczytałem wszystkie artykuły z tej nowej serii na Forbocie i muszę przyznać, że zacząłem wyczekiwać za każdym razem kolejnego. Świetna robota, profesjonalnie przedstawione zagadnienia i doskonale dobrana głębokość tematu, do jakiej schodzą artykuły. Trzymam kciuki za kontynuowanie serii jeszcze przez bardzo długi czas! 😀

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Większość faktów była mi znana, ale przeczytałem artykuł z prawdziwą przyjemnością. Usystematyzował moją wiedzę i popchnął mnie do poszukiwań w sieci aby pogłębić swoją wiedzę.

Bardzo lubię Pańskie artykuły, dziękuję!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.