Skocz do zawartości

Wystraczająca ilość I/O ?


ampers

Pomocna odpowiedź

Witam nie wiem czy dobrze rozumuje. Mam ESP8266 CH340 i Tu jest dostępnych 13 pinów ale nie wszystkie są "bezpieczne".

Potrzebuje do mojego projektu 7 pinów jako wyjścia i 2 piny jako wejścia.

D1 - D7 - Wykorzystał bym jako piny wyjściowe.

D3- wykorzystał bym jako wejście ale z tego co rozumiem muszę mieć podciąganie na stan wysoki ? myślałem podłaczyć tutaj czuniki temp. ds18bs20.

D4 - podobnie jak D3 tylko że tutaj mam norlanie stan wysoki i bo wykorzystał bym jako przycisk. 

Czy to tak będzie działać czy kupić ESP 32 bo ta jest więcej pinów do wykorzystania bez ograniczen I/O ?

Nowy-Dokument-programu-Microsoft-Word-_3_.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę źle.

GPIO0 i GPIO2 przy starcie muszą mieć stan wysoki, GPIO15 stan niski. Inaczej po prostu nie ruszy albo będzie chciał żeby mu władować program.

Teoretycznie możesz te piny wykorzystać jako wyjścia, ale na starcie będziesz miał jedynki na GPIO0 i 2 i zero na 15.

Kiedyś to się rozwiązywało dodatkowymi układami, ale od czasu pojawienia się ESP32 nikt się już w to nie bawi - po prostu się nie opłaca.

Ergo: kupujesz ESP32 i  masz święty spokój. Tam też są co prawda ograniczenia, ale nie musisz wykorzystywać 0, 2 i 12.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

43 minuty temu, ethanak napisał:

Ergo: kupujesz ESP32 i  masz święty spokój. Tam też są co prawda ograniczenia, ale nie musisz wykorzystywać 0, 2 i 12.

Te piny też na starcie muszą mieć określone stany? Można gdzieś o tym poczytać?, Bo na szybko zerknąłem, ale nic znalezdz nie mogę...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.