Skocz do zawartości

Problem z pinem MISO na nodeMCU


SOYER

Pomocna odpowiedź

Przed chwilą, SOYER napisał:

Zaoszczędzę też na pinach;)

Nie zaoszczędzisz.

DFplayer - trzy piny (UART + kontrolny)

Czytnik + wewnętrzny DAC: dwa piny (jeden z przetwornika, CS do czytnika bo i tak wykorzystujesz SPI) albo trzy piny w trybie STERERO.

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, SOYER napisał:

Powiedz, w nodemcu gpio 9 i 12, są do użytku?

Chodzi o ESP8266? 12 tak, 9 nie. Pisałem: od 6 do 11 nie używasz, chyba że chcesz podpiąć PSRAM albo flasha (to wtedy tam).

Teoretycznie możesz zaprogramować flasha w trybie DIO, wtedy dwa piny z tych sześciu możesz wykorzystać - nigdy tak się nie bawiłem.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 minutę temu, SOYER napisał:

Napisz jeszcze parę słów o niedotykalnych pinach w esp32 wroom. Żebym wiedział w które rejony nie zaglądać.

Nie dotykasz tych samych pinów czyli 6-11...dotyczy devkita w wersji 38 pinów...na wersji 30 pin poprostu nie są wyprowadzone...doc-esp32-pinout-reference-wroom-devkit.thumb.png.6d797a7d8a1715e074ebb32d978b2e5f.png

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@SOYER dokładnie jak pisze @farmaceuta.

Włóż sobie do zakładek to: https://randomnerdtutorials.com/esp32-pinout-reference-gpios/

Z jedną uwagą: nowsze wersje boardów dla Arduino pozwalają na pullup na wszystkich pinach (poprzez RTC).

Co do pinu 12: jest to ustawienie napięcia zasilania flasha. W modułach WROOM powinno to być zapisane fabrycznie w fusebitach a pin 12 można wykorzystywać dowolnie.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Podpinasz kawałek druta i jak dotykasz to  się zmienia odczyt. Jest nawet odnośna funkcja touchRead do tego.

Ogólnie tych funkcji jest nieco więcej niż w zwykłym Arduino (np. odczyt z wbudowanego Halla).

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

14 minut temu, SOYER napisał:

O co chodzi z tymi touch sensor?

 

Screenshot_2022-11-11-17-44-28-458_com.android.chrome.jpg

Piny które możesz wykorzystywać dotykowo...podpinasz jakiś kawałek blaszki kablem pod pin i już masz guzik działający na dotyk👍😉 

 

Edytowano przez farmaceuta
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zaraz, zaraz, mam też w koszyku takie czujniki. Mówicie, że mam to wywalić?

Ktoś sprawdzał jak to działa w praktyce? Załapie przez cieńką szybkę?

Może od początku, chcę zrobić domofon przy bramie który będzie dzwonił na jeden  trzech numerów przypisanych do konkretnego przycisku. Domownicy będą mieli karty/breloki do rfid, gości będzie witał jakiś głos. Być może wyświetlacz lcd z podstawowym info.

Co do frontendu i designu to chciałem zrobić coś w tym stylu. 

Widzę, że ten wątek idzie w dobrym kierunku. Sporo zmian na lepsze w projekcie. Proszę o dalsze sugestie co do funkcjonalności, wyglądu...

Co z tymi czujnikami dotyku, wystarczy kabelek i blaszka?

 

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, SOYER napisał:

Co z tymi czujnikami dotyku, wystarczy kabelek i blaszka?

Ja co prawda jeszcze tego nie testowałem, ale już widziałem/czytałem nie jeden opis tego touch'a i ludzie raczej nie marudzili że działa błędnie, więc można założyć że jest to dopracowane i działa poprawnie... 

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ja sprawdzałem.Przy zasilaniu z aku (lolin32 lite w pudełeczku) trochę wolno działał, ale mam np. w pogodynce (normalny zasilacz) i działa bezbłędnie.

Przez szybę raczej wątpię żeby zatrybił. A piny sobie policz, bo akurat touch, adc i dac są przyporządkowane do konkretnych pinów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.