Skocz do zawartości

Programator nie wykrywa mikrokontrolera


rybok_999

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

szukam i nic nie moge znaleść z kąd moge wziąć to avrdude ?

Z tego co przed sekundą sprawdzałem, to google działa, po wpisaniu avrdude nic złego też się nie dzieje. Masz jakieś dziwne te fusy, jak ściągniesz tego avrdude to w burnomacie daj, żeby przywrócił standardowe fusy.

Link do komentarza
Share on other sites

BoBBy, prościej SinaProgiem 🙂 Są gotowe ustawienia fusebitów na liście rozwijanej, wystarczy ustawić programator, odczytać sygnaturę (sprawdzić czy dobrze się wybrało procek i programator), a następnie zaprogramować. Wszystko w wygodnym interfejsie GUI.

Swoją drogą, to zdaje się i tak jest nakładka na avrdude 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Nawyk, zrobiłem to tym sinaprogiem i nadal to samo. czy moge cos jeszcze innego zrobić ?? Czy jechac do sklepu i kupić nową atmege ??

Dlaczego mam napięcie na tych nogach nie rozumie tego.

Jest jakiś sposób aby zrobić na tych nogach tak aby nie było napięcia ?? jest na właczniku napięcie lekko ponad 2 volty jak podam mu 5 to jasniej troche swieci dioda.

z tego co zrozumiałem z kursu to jeżeli stan spoczynkowy jest np. 0 i ja mam 0 gdy nic nie robie to nic sie nie dzieje lecz gdy naciskam i podaje jedynke na daną nóżke czyli te 5 volt to na innej nóżce tej którą zaprogramowałem w programie też mam wtedy te 5 volt.

a u mnie jest na każdej 2.18

a więc tak:

Zrobiłem układzik i wgrałem:

$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000



Config Pinb.1 = Input
       Pinb.1 = 0
Config Portc.5 = Output
       Portc.5 = 0


Do
   Reset Portc.5
  If Pinb.1 = 0 Then
    Portc.5 = 0
  Elseif Pinb.1 = 1 Then
  Portc.5 = 1



  End If

Loop

End

I tak jak nic nie robie to na pinc.5 mam 0,55 volta a jak na pinb.1 dam 5 volt to na pinc.1 mam 0,65 volta.

Normalnie już wysiadam. jutro jade po nową atmege może to cos da chociaż wątpie aby i atmega 8 i atmega 32 były zepsute.

Tak więc kupiłem dzisiaj nowiutką atmege8. Niestety mam to samo co zwykle. już normalnie nie wiem o co chodzi.

Ma ktos może jakiś pomysł ??

EDIT

No i wreszcie wpadłem na pomysł i wymyśliłem 😅

Zacznę od tego że na razie na diodzie działa ale nie wiem np jak bedzie z powiedzmy wyświetlaczem.

a wiec tak mówiłem że jest cały czas napięcie na nóżkach. i nadal nie wiem dlaczego ale dałem w programie coś takiego :

$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000



Config Portb.1 = Output
      Portb.1 = 1
Config Portc.5 = Input
      Portc.5 = 1

Do
    If Pinc.5 = 0 Then
    Waitms 150
    Toggle Portb.1

    End If

Loop

End

Tak więc mmoże być prąd i jest. przy takiej konfiguracji jest ponad 3 volty ale w programie jest ze jeżeli podłącze mase to bedzie efekt. i tak tez jest.

Będzie to chodziło czy to tylko takie bo sie udało ?? Nie jest to takie jak powinno być ale juz wyczerpałem wszystkie możliwości.

Powiedzcie mi co dalej może to tak być ??

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.