Skocz do zawartości

Nucleo-H7 - odłączone piny SDMMC


radek04

Pomocna odpowiedź

18 minut temu, radek04 napisał:

Niestety nie. Układ musi być jak najlżejszy. Bateria będzie najcięższa.

W sumie to trochę wydaje się, jakby H7 nie był do końca najlepszym rozwiązaniem. Rozumiem, konieczność rozbudowy, rozwoju, ale jest zadanie, szybko można je zrobić takim a takim układem, może łatwiejszym do ogarnięcia no i też mniejszym, lżejszym, tańszym. A tak z ciekawości, jak długo będzie zapis realizowany?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
12 godzin temu, matsobdev napisał:

W sumie to trochę wydaje się, jakby H7 nie był do końca najlepszym rozwiązaniem. Rozumiem, konieczność rozbudowy, rozwoju, ale jest zadanie, szybko można je zrobić takim a takim układem, może łatwiejszym do ogarnięcia no i też mniejszym, lżejszym, tańszym. A tak z ciekawości, jak długo będzie zapis realizowany?

Jednorazowo ok. minuty. Takich zapisów będą setki, ale po każdym można zgrać dane z karty. Docelowo układ ten będzie zbierane dane w czasie rzeczywistym przetwarzał przez sieć neuronową. Stąd wydajny STM. Na razie akwizycja na potrzeby trenowania sieci.

Edytowano przez radek04
Link do komentarza
Share on other sites

Ja się trochę boję, że ten moduł nie będzie szybszy niż u mnie. Pracuje chyba z użyciem SPI, boudrate 115200. Jako ostatnię deskę ratunku pewnie sprawdzę, ale bez wielkich nadziei. Jeśli coś można zrobić na 328P, to można i na H743...

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, pmochocki napisał:

Tam masz dosłownie 3 pliki... FatFs a nie low level operacje na blokach. Może jednak warto przeanalizować... 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Tak, warto. Natomiast w H7 nie mogę jawnie włączyć DMA dla karty SD. Nie ma takiej opcji. Jest to jakoś inaczej rozwiązane. 

Analizowałem podobne wpisy, ale tego jeszcze nie.

Edytowano przez radek04
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Na gorąco, jeszcze bez większych testów.
Wynalazłem kilka innych kart i jedna z nich zadziałała w trybie 4-bit. Jakaś stara karta. Zaraz sprawdzę, czym się różni od innych.

Edit: Karta SanDisk 2GB, FAT, bez nazwy woluminu. Interfejs SDMMC1, moduł Pololu, wewnętrzne podciąganie, bez DMA template, odłączone inne peryferia.
Próbowałem inne karty tak samo sformatować. Mam tylko jedną, którą mogłem sformatować jako FAT, ale nie zadziałała.

Zatem teraz będę testował, czy będzie współpracować z czujnikami i jak będzie z prędkościami.

Edytowano przez radek04
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.