Skocz do zawartości

stk500_getsync() attempt not in sync...


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

@farmaceuta strasznie to pokręcone, ten temat dotyczy błędu przy wgrywaniu nowego wsadu do arduino i  tego się trzymajmy. Moim zdaniem skoro udaje się wgrać - no w tej nomenklaturze "wypalić" - bootloader to oznacza że mikrokontroler jest sprawny. Skoro udaje się uruchomić bootloader, wgraj do mikrokontrolera jakiś najprostszy program choćby mruganie diodą co sekundę. Jeśli zadziała i będzie mrygać równo to wszystko jest OK.

Co do tematu z SIM800 załóż może nowy wątek w dziale projektowanie i pokaż nam dokładny i precyzyjny schemat tego urządzenia wraz z rysunkiem PCB. Bo mi się nie chce wyobrażać jak to tam masz połączone, samo to że masz dwa moduły na jednej PCB jest problematyczne nawet nie masz pomiędzy nimi ekranowania z zasilaniem pewnie nie lepiej. Ale to nie na tę dyskusję EOT.

EDIT: I zaopatrz się w co najmniej dwie klasyczne przejściówki USB - UART do podglądu transmisji, pisałem już o tym w innym twoim temacie

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

uC może być sprawny, a konwerter USB-UART nie, dlatego zamiast wgrywać bootloader czy program miganiem LED, lepiej wgrać przykład z pingpongiem do UART, wysyłasz tekst, co odbierze to odsyła. Miganie led może być przy okazji, tak samo wydruk zmienna++ co 1s na serial by nie siedzieć przed pustym ekranem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, kaczakat napisał:

Łączysz dwa, czyli jak podłączasz SIM800 to przecinasz ścieżki na płytce Arduino do chipa UART CH340?

No tak, o chipie zapomniałem...no ale chcąc się podłączyć pod sprzętowy uart zawsze będę miał na "lini" konwerter..no a jakoś z innymi modułami działa świetnie..

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
1 godzinę temu, _LM_ napisał:

@farmaceuta strasznie to pokręcone, ten temat dotyczy błędu przy wgrywaniu nowego wsadu do arduino i  tego się trzymajmy. Moim zdaniem skoro udaje się wgrać - no w tej nomenklaturze "wypalić" - bootloader to oznacza że mikrokontroler jest sprawny. Skoro udaje się uruchomić bootloader, wgraj do mikrokontrolera jakiś najprostszy program choćby mruganie diodą co sekundę. Jeśli zadziała i będzie mrygać równo to wszystko jest OK.

Temat od początku dotyczy problemów z Ardu...nie mogę wgrać szkicu ani bootloadera na dwa pro mini bo już się zamulily(jest szansa że jutro będą działać normalnie) na Uno już ze trzy razy się wieszało że nie mogłem zrobić niczego, ani boota ani szkicu...a po czasie samo się "naprawiało"...to wygląda tak jakby podczas testów zawieszal się konwerter lub uart na atmedze (raczej to drugie, bo mam kilka konwerterów i na każdym to samo..)

Powtarzam jeszcze raz, komp podczas testów przestaje widzieć Ardu..jeśli to Ardu sobie polezy na półce to zaczyna działać...(z pominięciem tych pro mini, bo one akurat tym razem się nie odmulily)

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 godziny temu, kaczakat napisał:

Jeśli płytka zachowuje się jak przeklęta to można próbować udobruchać złe duchy lutownicą, przy okazji jak są jakieś zimne luty to też pomoże.

 

Niestety to nie to...płytki używane były bez zarzutu kilka lat...😕

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.