Skocz do zawartości

Prototyp alarmu - projekt na koniec kursów Forbota


Pomocna odpowiedź

Dnia 11.04.2023 o 08:24, Szern napisał:

trochę się załamuję faktem, że najprawdopodobniej nie uda mi się osiągnąć takiego poziomu

Nie przejmuj się - mi osiągnięcie jako-takiego poziomu zajęło jakieś 50 lat, tak że masz dużo czasu 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

38 minut temu, ethanak napisał:

Nie przejmuj się - mi osiągnięcie jako-takiego poziomu zajęło jakieś 50 lat, tak że masz dużo czasu 🙂

Właśnie o to chodzi, nie mam już na to pięćdziesięciu lat. Ale i tak się nie przejmuję. ;)

Czy dobrze kojarzę Twój nick z komentarzy na swiatczytnikow.pl?

Link do komentarza
Share on other sites

21 godzin temu, Treker napisał:

Głowa do góry, wszystko idzie do przodu tej wiedzy jest po prostu coraz więcej, ale z drugiej strony jest do wszystkiego łatwiejszy dostęp. Warto korzystać 🙂

Dzięki! Własnie to jest słabe, że ilość interesujących rzeczy, które człowiek chciałby poznać, nauczyć się, przyrasta w tempie wykładniczym i nie wystarczy życia na wszystko. Ale korzystać bardzo warto, zgadzam się. W dodatku mało gdzie wiedza pojawia się w tak przystępnej formie jak tutaj. :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 11.04.2023 o 12:17, redvbl napisał:

Jaki?

@redvbl kiedyś nie było w Internecie aż tylu poradników na takie tematy. Ogólnie programowanie mikrokontrolerów było dużo trudniejsze, raczej mało hobbystyczne.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Treker napisał:

@redvbl kiedyś nie było w Internecie aż tylu poradników na takie tematy. Ogólnie programowanie mikrokontrolerów było dużo trudniejsze, raczej mało hobbystyczne.

Obniżył się również finansowy próg wejścia. Najtańsze kontrolery to koszt w granicach dwudziestu złotych, płytka stykowa z przewodami i częściami do wielorazowego użytku zastąpiła lutowane płytki. W zasadzie za garść drobnych, mając dostęp do internetu można zacząć składać peryferia do kontrolerów i je programować. Takie miejsca jak Forbot robią dobrą robotę zastępując ułomną oficjalną edukację.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Treker napisał:

@redvbl kiedyś nie było w Internecie aż tylu poradników na takie tematy. Ogólnie programowanie mikrokontrolerów było dużo trudniejsze, raczej mało hobbystyczne.

Dziękuję za odpowiedź🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 12.04.2023 o 10:51, ethanak napisał:

Tak, ale ja źle kojarzę to forum z przyczyn oczywistych.

Dla mnie nie są oczywiste, pewnie coś przegapiłem. :)

Ale bardzo miło mi Ciebie tutaj spotkać - najwyraźniej mamy więcej niż jedną wspólną sferę zainteresowań. :) 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.