Skocz do zawartości

Nodemcu V3 + tft 1.8' 7735 i lib TFT_eSPI - problemy z obrazem.


Mrpatryk

Pomocna odpowiedź

Witam, próbuję odpalić ekran z driverem 7735 oraz biblioteką TFT_eSPI i niestety mam tylko około 1/2 ekranu a do tego obraz jest od tyłu jakby liczby były pisane po hebrajsku do tego są jakby odbiciem lustrzanym ... Miał ktoś podobnie ? Może ktoś cos podpowiedzieć ?

Link do komentarza
Share on other sites

W pliku User_Setup.h oprócz samego drivera dla 7735 trzeba dodatkowo wybrać jego "podgatunek".

W okolicach linii nr 100 tego pliku znajdują się dodatkowe definicje dla 7735, z których jedną trzeba odkomentować (a którą, to pewnie kwestia paru prób).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli to ta płytka z gniazdem na kartę sd, to działa mi ona bez problemu z tą biblioteką (musiałem sobie nieco zmodyfikować fork, bo mam parę pinów puszczonych przez expander a nie bezpośrednio).

Jak polegniesz, to mogę podesłać konfig.

Link do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, jand napisał:

W pliku User_Setup.h oprócz samego drivera dla 7735 trzeba dodatkowo wybrać jego "podgatunek".

W okolicach linii nr 100 tego pliku znajdują się dodatkowe definicje dla 7735, z których jedną trzeba odkomentować (a którą, to pewnie kwestia paru prób).

próbowałem chyba juz wszystkich opcji .... ogolnie to dramat dopiero zaczęło wyświetlać cos jak zmieniłem ustawienia ale nie pod nodemcu ani 8266 tylko pod esp32 - szok ... poza tym udało mi się lustrzane odbicie obrócić ale nic więcej . nadal mam mrówki na połowie ekranu i nic nie mogę z tym zrobić ;/  pod libem adafruit dziala bez problemu ... Jednak wole TFT_eSPI bede to meczył dalej .... ;/

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

15 godzin temu, jand napisał:

W pliku User_Setup.h oprócz samego drivera dla 7735 trzeba dodatkowo wybrać jego "podgatunek".

W okolicach linii nr 100 tego pliku znajdują się dodatkowe definicje dla 7735, z których jedną trzeba odkomentować (a którą, to pewnie kwestia paru prób).

Teraz wlasnie przeanalizowalem  aukcje odskosnookich i tam jest driver 7735S a nie 7735 - roznica w literce moze tu leży problem ?

Link do komentarza
Share on other sites

Np. 7789, różne podwersje jakieś dwie porównując, mają np. nieco zmienioną konfigurację rejestru określającą odczyt z pamięci. No właśnie tam lustro itp. do ustawienia. Nie wiem, jakieś "nieudane" partie, gdzie nie można wykorzystać wszystkiego, więc powiedziano, że tej opcji nie ma, tylko trzeba ustawić bit na 1 zawsze. Pokaż jak wygląda obraz, jak powinien, zawsze lepiej działa na wyobraźnię.

Ok pół ekranu? Może z pamięci wypluwa na panel jakby był poziomo, ale w pionie.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, matsobdev napisał:

Np. 7789, różne podwersje jakieś dwie porównując, mają np. nieco zmienioną konfigurację rejestru określającą odczyt z pamięci. No właśnie tam lustro itp. do ustawienia. Nie wiem, jakieś "nieudane" partie, gdzie nie można wykorzystać wszystkiego, więc powiedziano, że tej opcji nie ma, tylko trzeba ustawić bit na 1 zawsze. Pokaż jak wygląda obraz, jak powinien, zawsze lepiej działa na wyobraźnię.

Ok pół ekranu? Może z pamięci wypluwa na panel jakby był poziomo, ale w pionie.

jakoś tak to wygląda , pol 1/3  ekranu. lustro już ogarnięte .

335681245_658006516090989_7598559310345865106_n.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.