Skocz do zawartości

Problem z zasilaniem z płytki stykowej


piotrredel

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry,

Pewnie błahy temat, ale jakoś pomysły mi się skończyły.

Do płytki stykowej dokupiłem sobie moduł zasilacza do płytek stykowych, zasilacz 12V i 1A. Cacy zasilanie na płytce jest 5v i 3,3V.

Problem jest w tym, że jak podam zasilanie na LCD 16x2 z tej płytki i na czujnik DHT22 też , z tej płytki nic się nie dzieje. Na wyświetlaczu widzę tylko kratki, a nie mój kod to znaczy to co zaprogramowałem i czujnik temperatury ma status błąd. Miernikiem sprawdziłem jest zasilanie 5V, prądowo też wyrabia, a nie działa. Jeśli podepnę to wszystko pod płytkę arduino tam gdzie jest 5V i czujnik temperatury do 3,3V to wszystko działa. Widać dane na wyświetlaczu i czujnik mierzy temperaturę. Coś robię nie tak, ale za cholerę nie wiem co może być. 

Mam taki moduł zasilania

https://botland.com.pl/moduly-zasilajace/1482-modul-zasilajacy-do-plytek-stykowych-mb102-33v-5v-5904422300739.html

i płytkę stykową

https://botland.com.pl/plytki-stykowe/19943-plytka-stykowa-justpi-830-otworow-5904422328610.html

Mam drugą płytkę stykową tylko mniejszą i jest to samo.

Może macie jakiś pomysł, bo mi się skończyły.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, piotrredel napisał:

Dlaczego tak trzeba zrobić ?

Napięcie to różnica poziomów, a by zmierzyć różnicę poziomów potrzebny jest jakiś punkt odniesienia. Jeśli układ zasilany jest z kilku źródeł zasilania to trzeba połączyć ich masy, aby ten punkt odniesienia był jednakowy. Inaczej pomiar między jednym, a drugim punktem nie będzie dawał nic sensownego.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

A jak podłączasz lampkę do gniazdka to potrzebujesz dwóch bolców czy wystarczy jeden?

 

No dwóch i miałem dwa, ale @Treker wyjaśnił, o tym jakoś nie pomyślałem. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.