Skocz do zawartości

Wykorzystanie Extended IO w płytce ESP32-2432So35 pod *dwa* sensory


LeciZNamiPilot

Pomocna odpowiedź

15 minut temu, LeciZNamiPilot napisał:

zostaje jeden w porcie P1 Power Supply 4-pin 1.25 i z niego muszę skorzystać (innego wyjścia nie ma).

A czy nie potrzebujesz przypadkiem tylko odbioru danych? Bo wtedy wystarczy jeden dowolny pin. Teoretyzuję, bo nie znam tej płytki (ani projektu). Poza tym masz trzy uarty.

Jesteś pewien że dioda RGB jest sterowana przez UART? Bo to takie rozwiązanie raczej z ESP8266 a nie ESP32... 

Link do komentarza
Share on other sites

Wygląda to na GPIO1 i GPIO3 - przepraszam za pomyłkę! Będę musiał jeszcze sprawdzić. To były default-owe ustawienia, a mimo to coś nie działało - dlatego szukałem innych pinów.

Z tego co się orientuję to moduł GPS SAM-M8Q potrzebuje komunikacji w dwie strony. Bo trzeba go odpytać o konkretne dane, np. czas, czy współrzędne.

Dioda RGB jest pod GPIO16 i GPIO17 i jest to UART - wg. https://dzen.ru/a/ZBs49e6DKmsHHVQk   (drugi schemat)

Tak trzy UART, trzeci UART (GPIO9 i GPIO10) to jest (chyba) do karty SD wykorzystany.

Link do komentarza
Share on other sites

Aż nie wytrzymałem i zerkłem.

Z tego co wyzerkałem możesz spokojnie użyć uart 1 i 2, tylko piny poustawiaj. Diody są podłaczone bezpośrednio do pinów i możesz je sterować albo pwm, albo po prostu zapal/zgaś (LOW na pinie - dioda zapalona).

UART0 zostaw w spokoju, przyda się do printfów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wykorzystujesz kartę SD? Jeśli nie, to masz przynajmniej jeden pin połaczony bezpośrednio do wrooma, i trzy z jakimis rezystorami. Spokojnie możesz to wykorzystać np. do podłączenia enkodera czy przycisków.

A na drugi raz kupuj płytke nie dlatego, że ładna tylko dlatego, że pasuje do projektu.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, LeciZNamiPilot napisał:

Z tego co się orientuję to moduł GPS SAM-M8Q potrzebuje komunikacji w dwie strony. Bo trzeba go odpytać o konkretne dane, np. czas, czy współrzędne.

To ciekawe...

Datasheet twierdzi coś zupełnie innego. Jeszcze się nie spotkałem z mudułem gps, który trzeba by odpytywać

UART Output
9600 Baud, 8 bits, no parity bit, 1 stop bit
Configured to transmit both NMEA and UBX protocols, but only the following NMEA (and no UBX) messages have been activated at start-up:
GGA, GLL, GSA, GSV, RMC, VTG, TXT

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.