Skocz do zawartości

Android, Chrome i a11y


ethanak

Pomocna odpowiedź

Drobne pytanko: czy jest jakaś możliwość uczynienia forum czytelnym dla takich ślepaków jak ja? Mam ustawione 150% w ustawieniach przegladarki, włączone ignorowanie, ale jedyne miejsce gdzie to działa to edytor.

Jakiś trick czy mam się zacząć przyzwyczajać do voice? Nie chcialbym, bo na Androidzie screenreader to wielka pomyłka...

Na normalnym kompie nie ma problemu,  ale na smartfonie powoli tracę możliwość korzystania z forum.

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak zrobiłem kilka testów, ale nie ma żadnego wbudowanego mechanizmu, który działałby zgodnie z oczekiwaniami. Zobaczę co da się zrobić, daj tylko znać, czy problemem jest głównie rozmiar treści postów, czy pozostałe elementy też są tutaj kluczowe. Pytam, ponieważ zmiana rozmiaru samych postów na wersji mobilnej będzie stosunkowo łatwa - nawet jeśli miałaby dotyczyć tylko jednego użytkownika 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, Treker napisał:

czy problemem jest głównie rozmiar treści postów,

Tak. Co prawda okienko do wpisywania w czacie też jest mikrominiaturowe, ale to się da przeżyć (w razie czego edycja, a tam już są normalne literki).

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak sprawdź teraz. Powinieneś mieć powiększone treści postów na komputerze i PC. Daj znać, czy trzeba coś zwiększyć/zmniejszyć. Możesz nawet podać kawałek CSS, który będzie aktywny tylko dla Twojego konta.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No, jest lepiej, dla komórki tak może zostać. Na PC nie trzeba żadnych zmian, (przeglądarki bardzo dobrze obsługują powiększenia włącznie z osobnymi ustawieniami dla witryny). Czyli coś w stylu:

@media screen and (max-width:767px) {
  div.cPost_contentWrap p {
    font-size: 150% !important;
  }
}
    

(czy jakoś tak). 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.