Skocz do zawartości

Lutownica - jaką wybrać?


Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Osobiście mam chińską WEP852D i nie narzekam 😉 Ogólnie polecam stacje "biurkowe" z regulacją temperatury. Omijaj te z hot-air'em (dużo lepszym rozwiązaniem jest osobne urządzenie, które w razie zapotrzebowania na miejsce możesz schować do szafy).

Z tych trzech wybrałbym pewnie opcję środkową, powinna używać tanich grotów z serii 900, więc nawet jak jakiś upalisz to nie będzie mocno bolało po kieszeni. W przypadku T12 upalony grot jednak już trochę uszczupli portfel.

Tanie stacje nie mają pomiaru temperatury na grocie, tylko na grzałce, więc trochę przekłamują. W takim przypadku musisz trochę "podkręcić" temperaturę względem tej podanej przez producenta cyny. Dla cyn ołowiowych używam zwykle 280*C, dla cyny bezołowiowej 500*C (używam maszynówki, która strasznie słabo się topi). Dla niskotemperaturowej Sn42Bi58 jadę na minimum mojej stacji (200*C).

Ogólnie na start polecam coś taniego, a jak się wreszcie zepsuje albo zacznie mu brakować mocy możesz kupić JBC 😉 Tylko tam groty naprawdę bolą po kieszeni...

 

  • Lubię! 1

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...