Skocz do zawartości

Problem częstszego sterowania SSR-ami przy użyciu czujnika temperatury DS18B20


MisiekD

Pomocna odpowiedź

Ten czort potrafi pamiętać to co było wcześniej (taka pamięć z poprzedniego wcielenia, coś jak reinkarnacja w buddyzmie) 🙂

W każdym razie dodanie wyłączenia wifi nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Ten czort potrafi pamiętać to co było wcześniej (taka pamięć z poprzedniego wcielenia, coś jak reinkarnacja w buddyzmie) 🙂

W każdym razie dodanie wyłączenia wifi nie zaszkodzi.

Znalazłem taki kod, mam nadzieję, że zadziała 😄

WiFi.mode(WIFI_OFF);
WiFi.forceSleepBegin();
delay(1);

 

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, MisiekD napisał:

Tak, dokładnie. Jakieś 20 - 22kW. Myślałem nad termistorem albo analogowym czujnikiem temp., ale wolałbym nie bawić się w kalibrowanie, itd. Przy DS18B20 mam od razu temperaturę skalibrowaną. Poza tym, tak częsty odczyt to ekstremalna sytuacja, którą pewnie użyję kilka razy w życiu. Praktycznie każdy inny przypadek to będą temperatury, które będą się zwiększały godzinami, a nie sekundami 😉

To taki CWU, czy dedykowany CO? Tam lokalnie może mocno wzrosnąć, no i też mają wyłączniki elektromagnetyczne (odcina całą moc), w połączeniu z termobimetalicznymi stykami. W sumie one też na wzrost ciśnienia mogą zareagować - w Siemensie 18 kW tak wygląda, jest tłoczek, co wypnie hebelek. On był sterowany mechanicznie, elektronicznie? Jakieś elektroniczne mają nawet więcej grzałek. Z mocą też można kombinować z 230 VAC, tylko kilka zer by było mieć dobrze, żeby obciążenie wyrównoważyć  - nieprofesjonalna porada, na własne ryzyko. Albo też szeregowo dać grzałki, czy jakoś mieszanie. Oczywiście, żeby zmniejszyć obciążenie fazy.

Jeśli są te proste, niezależne zabezpieczenia, bo bym je wykorzystał.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@matsobdev pytam bo nie mam pewności: czy zmniejszenie rastra czasowego w mikrokontrolerze do 20 ms ma rzeczywiście sens? Bo to zaczyna interferować z częstotliwością sieci... Przy 100 ms zgubienie jednej połówki sinusoidy raczej nie będzie problemem...

Chyba że coś źle myślę?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
33 minuty temu, matsobdev napisał:

To taki CWU, czy dedykowany CO? Tam lokalnie może mocno wzrosnąć, no i też mają wyłączniki elektromagnetyczne (odcina całą moc), w połączeniu z termobimetalicznymi stykami. W sumie one też na wzrost ciśnienia mogą zareagować - w Siemensie 18 kW tak wygląda, jest tłoczek, co wypnie hebelek. On był sterowany mechanicznie, elektronicznie? Jakieś elektroniczne mają nawet więcej grzałek. Z mocą też można kombinować z 230 VAC, tylko kilka zer by było mieć dobrze, żeby obciążenie wyrównoważyć  - nieprofesjonalna porada, na własne ryzyko. Albo też szeregowo dać grzałki, czy jakoś mieszanie. Oczywiście, żeby zmniejszyć obciążenie fazy.

Jeśli są te proste, niezależne zabezpieczenia, bo bym je wykorzystał.

Sterowany elektronicznie był, z wykorzystaniem triaków, ale coś padło tam i w efekcie nic nie działało, więc zrobiłem swój układ niż kupować płytkę z serwisu za kilka stówek.

Jutro najprawdopodobniej pojadę stestować działanie 😉

I tak, to taki CWU właśnie, kilka minut pogrzeje i tyle.

Edytowano przez MisiekD
Link do komentarza
Share on other sites

No sam DSa bym używał, żeby nie bawić się w zbieranie charakterystyki, ale w sumie czy to takie straszne? Zagotujesz wodę, zalewasz DSa i ten czujnik/czujniki co już jest/są i podczas stygnięcia samo się zbiera, potem w Excelu funkcję liniową dorabiasz i git.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No wreszcie ktoś mnie popiera z wyborem DS-a 😅

Jak dla mnie zasada jest prosta, jak się przewidzi sytuacje co może pójść nie tak, sprawdzi reakcję jak będzie się temperatura wody podnosić, to nic nie grozi. I tak jest górne zabezpieczenie ciśnieniowo-temperaturowe.

Link do komentarza
Share on other sites

37 minut temu, ethanak napisał:

Chodzi o dokładnie 85°...

Jakakolwiek by nie była powyżej 46°C to już się nie włączą, może być nawet 100°C 😛

Jeśli czujnik będzie odłączony to też się nie włączą 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.