Skocz do zawartości

Kosz - gra biurowa


Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie.

 

W ramach praktyki właśnie siadam do stworzenia biurowej gry typu koszykówka. Zabawka bo tak to traktuje troszkę wdroży mnie w przyszły planowany projekt.

Póki co mogę powiedzieć że będzie to wielopoziomowa zabawa rzucania do kosza.
Kosz po odpowiedniej ilości trafień stanie się mobilny co za tym idzie będzie się poruszał góra, dół i może też wokół własnej osi.
Wszystkie elementy potrzebne do budowy będę drukował na drukarce 3D, programowanie jak i czujniki, silniki będę łączył z raspberry pi pico.

W przeciągu kilku godzin a może dni pojawią się pewnie jakieś szkice oraz planu tego jak to widzę a w kolejnych dniach pewnie i reale prototypy 😉 Rozpoczynam ten temat dzisiaj mimo że jest tu tylko skromny zarys w postaci słów jednak będę starał się dokumentować cała pracę 🙂

Trzymajcie kciuki 😄

Edytowano przez Coderson
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście obraz nie oddaje wszystkiego ale jest on dla mnie wystarczający.

Obrót silnikami krokowymi, wszystko oparte na gwintach.

Aktualnie już bardziej namacalnie robie projekt 3d samego kosza.

16909967394479144754970950374015.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Staram się wykorzystać to co mam pod ręką w celu ćwiczenia. Niestety dysponuje paskiem ale nie dysponuje kołami zębatymi ani łożyskami żeby takie kółka samemu wydrukować 😉
Druga sprawa projekt ten jest w celach praktyk, docelowo będę tworzył większą platformę pod laser bazującą na gwintach 🙂

 

 

a tutaj taka mini wizualizacja i wstępny projekcik 🙂

ps. Proszę się nie przerażać na co dzień używam blendera, tutaj z racji iż prototyp i proste figury no to postanowiłem posilić się stronka tinecard 😉

Link do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, Coderson napisał:

nie dysponuje kołami zębatymi ani łożyskami żeby takie kółka samemu wydrukować 😉

Koła GT2 możesz sobie wydrukować (są gotowe libsy, da się, robiłem to, ale na Allegro wychodzi taniej). A jak już patrzysz na kasę to śruba kulowa z nakrętką bezluzową wychodzi trochę drożej.

Łożyska jak kupisz komplet od 3mm do 8mm to nawet w smarcie sie nie zmieścisz.

 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Znaczy nie patrzę na kasę a na biurko i pojemniki, skoro leży gwint i mam przejściówki na gwint pasujące do silników to pp prostu to wykorzystam 🙂

16910032879126550239066316731944.jpg

 

Mimo wszystko w przyszłości może sobie pokombinuje przy jakisc projekcie z paskami 🙂

Edytowano przez Coderson
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.