Skocz do zawartości

Pomoc w realizacji projektów - poszukiwanie partnerów bieznesowych


Klocmajster

Pomocna odpowiedź

Hej, trochę z innej beczki,  chodzi mi o realizacje projektów elektronicznych/mechanicznych. Gdzie poszukiwać finansowania na stworzenie prototypów? Bardziej chodzi mi odnalezienie osób, które zaangażują się w projekt finansowo i marketing, patenty, w zamian za cześć przyszłych zysków. Wstępne badanie pomysłów zostało przeprowadzone, odbiór w grupach docelowych mogę określić jako bardzo pozytywny. Myśle, ze mają bardzo duży potencjał finansowy.
Dzięki wszystkim za wskazówki.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Patent na terenie Polski to chyba 1050 zł, online tysiak. Trzy lata ochrony w tym. Jeśli jest potencjał i faktycznie chęć zmaterializowania zamysły, warto się ochronić. Gdzieś pójdziesz - o, fajny pomysł, sami se zrobimy 😄 A inaczej, jak ktoś ma wykartkować na coś, co ktoś inny za chwilę będzie miał w garści, to też nie fajnie dla przyszłego inwestora.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Myśle, ze potencjał jena z tych rzeczy ma na sporo pieniędzy, może bardzo dużo. Bo może znaleźć się i w rozrywce dla ludzi ale tez jako urządzenie profesjonalne. Niestety ja nie potrafię dobrze projektować w 3D, potrzeba  ekipy 3-4 osobowej. W Polsce jeszcze nie takiej mentalności, żeby kogoś zarazić pomysłem i wciągnąć do przedsięwzięcia. Pare lat temu, jak była szansa pomnożyć inwestycje x6, nikt się nie zdecydował, dopiero po fakcie jak z 1000 zł zrobiłem 100tys to były jeszcze pretensje, ze za mało naciskałem 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No i w dobrym kierunku idziemy. Już są środki. Warto rozmawiać 😄 Nie mogłem się opanować, przepraszam, że tak powiedziałem. Zawsze można kogoś zatrudnić, choć wiadomo, wtedy ktoś pozna plany. Coś prostego, co tylko założenie odda, to można się nauczyć się samemu tyle o ile, do zgłoszenia. A pewnie i odręczne rysunki nie będzie złe. Trzeba się zaznajomić, co i jak w patencie. Im więcej czasu mija, tym większa szansa, że ktoś wpadnie na to samo. Jak złoży wniosek nie ma zmiłuj. Kto pierwszy ten lepszy. Dlatego wpływ wniosku datuje się co do sekundy.

Za przeproszeniem crowdfunding (uważam, że jak ktoś ma pomysł, i chce coś zrobić, to niech własnymi środkami ryzykuje; inna kwestia - dziwne pomysły zyskują popularność, a jeszcze inne obiektywnie ciekawe toną niezauważone), czy Dragons Den/Shark Tank czy cokolwiek takiego - wszędzie trzeba karty odkryć. Inwestor, czy partner też, pomocnik od projektowania również. Teraz to wszystko w ciemno. Zabezpieczyć, publikować (nie na odwrót, bo wtedy już w urzędzie nie przyjmą) i czekać na branie. Zdarza się i tak, że ktoś w coś wierzy, ma trochę tunelowe widzenie, że coś jest świetne - rynek to weryfikuje. Teraz nie ma komu tego ocenić.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

22 minuty temu, Klocmajster napisał:

Myśle, ze potencjał jena z tych rzeczy ma na sporo pieniędzy, może bardzo dużo. Bo może znaleźć się i w rozrywce dla ludzi ale tez jako urządzenie profesjonalne. Niestety ja nie potrafię dobrze projektować w 3D, potrzeba  ekipy 3-4 osobowej. W Polsce jeszcze nie takiej mentalności, żeby kogoś zarazić pomysłem i wciągnąć do przedsięwzięcia. Pare lat temu, jak była szansa pomnożyć inwestycje x6, nikt się nie zdecydował, dopiero po fakcie jak z 1000 zł zrobiłem 100tys to były jeszcze pretensje, ze za mało naciskałem 🙂

Cześć, gratulacje pomysłu. Szybko go musisz opatentować. To gardłowa sprawa.

Z tych 100 000 przeznacz z 35 procent, to będzie 35 tysięcy złotych, na zatrudnienie osoby która pomoże Ci znaleźć wspólników którzy nie pogardzą 10000% zysków. Jednak nie szukaj w Polsce. Masz rację tutaj może być trudno takich znaleźć. Nie ta mentalność. 

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, matsobdev napisał:

Pewnie na procedurę europejską wystarczy.

To mają być pieniądze dla kogoś kto potrafi przedstawić projekt lub projektanta w dobrym świetle i znaleźć inwestorów. Bo najwidoczniej niedomaga albo jedno albo drugie. Jest jeszcze trzecia opcja.

Link do komentarza
Share on other sites

Pojawił się właściwa kwota, żeby zabezpieczyć się na terenie UE. Jakiś rząd wielkości, o którym trzeba myśleć. Niby to takie wydatki na nic. Nie wiem na jak długo to starczy, bo nie ma czegoś jak patent Europejski, czy światowy i to indywidualnie rusza w poszczególnych krajach. U nas trzy lata, od momentu zgłoszenia, choć patent może zostać przyznany równie dobrze po 5 latach. Ale ochrona jest od zgłoszenia, chyba, że nie będzie znamion wynalazczości. To 550 (czy 500 online) "tylko" utopione.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, Klocmajster napisał:

No tu niestety takich zysków nie będzie, ani takiej marży. To było już dobrych pare lat temu. To jest urządzenie, które trzeba stworzyć , innowacyjne i moim zdaniem potrzebne ale to zupełnie inna rzecz

No to musisz przeznaczyć jeszcze więcej pieniędzy na gościa który to "sprzeda" inwestorom. Ty na razie nawet nas nie przekonałeś.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

11 minut temu, Klocmajster napisał:

trzeba stworzyć , innowacyjne i moim zdaniem potrzebne

Pojawiła się kategoria rozrywka - nie jest to coś niezbędnego do życia. Jeśli jest dostatek w środowisku, to pewnie i taka potrzeba może być silna, ale i konkurencja jest wielka.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Rozrywka ale i bardzo różne branże, bo i filmowa,  ratowanie życia, poszukiwawcza,, zastosowań z czasem może być bardzo dużo,  bo i kreatywność ludzka jest wielka. Nikogo nie przekonam bez zdradzęnia o co chodzi, a jak powiem to się pożegnam z pomysłem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Klocmajster napisał:

W Polsce jeszcze nie takiej mentalności, żeby kogoś zarazić pomysłem i wciągnąć do przedsięwzięcia.

Ktoś na coś zbiera (przedsięwzięcie zarobkowe/techniczne/artystyczne) ludzie dotują, widać na portalach tego typu, więc chyba tak źle nie jest. Finansowanie, to już jakiś udział. Dużo drzwi otwiera. I ci ludzie są wyrozumiali, odsetek nie chcą.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.