Skocz do zawartości

Ładowarka USB z kilkoma wymogami


Marooned

Pomocna odpowiedź

Hej

Trochę z innej beczki, ale może ktoś ma sprawdzony temat i podpowie. Korzystam na wyjazdach z wieloportowych ładowarek USB. Każdy 1cm² jest na wagę złota w moim stylu pakowania. Obecnie mam takie dwie ładowarki, z czego czarna wystrzeliła z hukiem niedawno, a biała jest już mocno pożółkła i parząco gorąca podczas ładowania 2/3 urządzeń na raz, więc jej dni też są zapewne policzone.

chargers.thumb.jpg.85e091dff40edc7e5733dfc6be2f00ad.jpg

Szukam nowego modelu, ale mam kilka wymogów i póki co moje przeszukiwanie sieci daje słabe wyniki, stąd ten post.

Nowa ładowarka powinna mieć:

  • 3 gniazda USB A (w ostateczności 2, ale zdarza się, że potrzeba ładowania 2 telefonów i aparatu na raz, między wyjściami, więc czas jest istotny i lepiej wszystko na raz; 4 to już szkoda miejsca, nie było nigdy takiej potrzeby)
  • przynajmniej 2 z nich w standardzie QC3.0 (i tu główny zonk, większość modeli ma 1 port QC3.0 i pozostałe zwykłe, 5V/500mA co może i dobre dla baterii, ale nie jak liczy się czas - przykład)
  • przy ładowaniu wszystkimi portami na raz nadal ładowanie powinno lecieć pełnią mocy (wiele ładowarek chwali się mocą, a drobnym drukiem jest info, że to całkowita moc, więc czas drastycznie się wydłuża przy wpięciu kolejnych odbiorników)
  • nie interesują mnie gniazda USB C (może za dekadę, na razie totalnie nieużyteczne)
  • im mniejsza tym lepiej (wiadomo, moc nie bierze się znikąd, a potem się grzeje, jak te moje powyżej)
  • nie za miliony monet 😉

Najbliżej, co udało mi się znaleźć, to taka, ale niestety, zamiast trzeciego portu A, ma właśnie port C, którego nie wykorzystam (oznaczałoby potrzebę osobnego przewodu, a to kolejna rzecz do plecaka, bez sensu totalnie).

I w sumie przy okazji, szukam również podwójnej ładowarki samochodowej, koniecznie 2x QC3.0.

Edytowano przez Marooned
Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdź kanał Dekompozytor: ma tam testy ładowarek, samochodowych chyba również. Może coś da się znaleźć. No i też przewód musi być odpowiedni. Byle jaki przewodnik, duży spadek napięcia, będzie ładowarka w telefonie ostrożnie z prądem się obchodzić. Jest też GaN. Za kilkanaście złotych bym nie spodziewał się cudów.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Przewody oczywiście muszą być sensowne, ale to niezależny temat i ogarnięty.

Sprawdziłem ten kanał, w swoich testach nie ma żadnej 3 portowej z QC3.0 na przynajmniej dwóch.

Jeśli chodzi o samochodową, to być może znalazłem.

Edytowano przez Marooned
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.