Skocz do zawartości

Artillery Hornet - Start druku z błędną wartością Y. Drukuje za wysoko.


markuss7

Pomocna odpowiedź

Cześć Wszystkim na forum!

To moje pierwsze kroki w druku 3D, pierwsza drukarka i...no wlaśnie.

Konfiguracja początkowa drukarki przebiegła pomyślnie wg. załączonej instrukcji i oglądaniu filmików na YT.

Wydruk testowy w profilu "FINE" - kostka testowa CURA, wydrukowała się super jak na pierwszy raz bez żadnego problemu i całkiem ładnie.

Po udanej próbie zaprojektowałem i pociąłem w CURA 4.6 moje pierwsze projekty w 3d. 

I się zaczęło, tu się odkleiło tam coś itd. Postanowiłem wydrukować kostkę CURA ponownie i padł wyświetlacz.

Chińczycy przesłali mi nowy. Zamontowałem i co bym nie robił, czyli:

Różne wersje Cura, różne profile, różne gotowe modele 3D przy próbie wydruku modele zawsze zaczynają drukować się za wysoko. 

Pomimo setnego ustawienia Bed corner, level bed wg. różnych filmików i kombinacji z profilami i naprawdę różnymi setami, start druku zaczyna się od odbicia głowicy stołu na 5mm.

Zrobiłem więc tak. Po rozpoczęciu druku i wydrukowaniu testowego paska na początku stołu ( i odbiciu głowicy na 5mm ) zrobiłem pauzę druku i zmieniłem motion Y na -005.0 mm i głowica jest idealnie ustawiona, tak że pierwsza warstwa kostki drukuję się ładnie ale...przy kolejnej warstwie kostki głowica znowu skaczę na wartość 5mm nad stołem. 

Czy macie jakieś pomysły co zrobić żeby głowica była w pozycji ustawionej przeze mnie podczas level corner bed leveling na wysokość tej testowej karteczki?

Pozdrawiam i dzięki za ew. info

Marek

 

Link do komentarza
Share on other sites

Hej. No tak model by się przydał 😉 

Artillery Hornet. Sprawa rozwiązana. Drukarka była po prostu niedbale poskładana w fabryce.

Po rozkręceniu i ponownym dokładnym poskładaniu jej do kupy - stołu, ramion, w sumie większości elementów drukarka drukuję aż miło.

Podstawa to super dokładne wypoziomowanie począwszy od stołu ( w sensie stołu na którym stoi drukarka )

poprzez poziomowanie poszczególnych elementów drukarki, kończąc na odpowiednim setupie druku.

Dzięki za zainteresowanie.

Marek

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, markuss7 napisał:

Podstawa to super dokładne wypoziomowanie począwszy od stołu ( w sensie stołu na którym stoi drukarka )

Warto zainwestować w jakiś autoleveling 😉 Znacząco zmniejsza ilość problemów. Moje dwie ostatnie drukarki były w niego wyposażone i żadna kolejna już bez tego nie ma racji bytu. W przypadku Prusy i3 musiałem aby skalibrować odległość stołu dla pierwszej warstwy, co nadal było trochę uciążliwe. Teraz mam BambuLab X1 Carbon'a, który sam robi całe poziomowanie. Nic nie dotykam i pierwsza warstwa za każdym razem jest idealna (pod warunkiem, że podkładka nie jest zatłuszczona). Na ABL warto wydać kasę 😉 Gratisowo jest on w stanie wykryć, gdy stół jest zbyt krzywo i anulować wydruk zanim coś pójdzie nie tak.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja mam natomiast tai problem z Artillery Hornet.

Stół wypoziomowany pierwsza warstwa super drukuje pięknie.

Kilka dni przerwy w drukowaniu odpalam drukarkę puszczam druk i drapie dysza po stole tak ze filament nie ma nawet jak wypływać:(

Wiec na śrubach ręcznie robię poziomowanie stolo które wiąże się z obniżeniem go o jakiś milimetr, wszystko cacy kartka wchodzi wszędzie jak należny wiec puszczam wydruk i co? pierwsza warstwa w powietrzu:(

Wiec ponowne rzeczne poziomowanie stolo czyli podniesienie go 1mm do góry tak jak było pierwotnie, puszczenie druku i jest ok.

Ale dlaczego tak się dzieje to nie mam pojęcia:(

Link do komentarza
Share on other sites

@kotlar Jako użytkownik Endera 3 też zauważyłem że po jakimś czasie stół trzeba znowu poziomować. Możliwe że to nieprofesjonalne, ale ja włączam jakiś duży wydruk i podczas drukowania pierwszej warstwy poziomuję stół tak że widzę kiedy drukuje się dobrze a kiedy nie. Nie wiem jak u ciebie z tym Artillery Hornet, ale w Enderze są takie fajne pokrętła do poziomowania. Jeśli takowych nie masz to warto sobie wydrukować. Albo tak jak pisał @H1M4W4R1 kup jakieś rozszerzenie z autolevelingiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jak w Waszych drukarkach, ale u mnie w Anetce była to kwestia fatalnej krańcówki na osi Z (czyli łapała tak więcej losowo). Wymiana na samodziełkę foto oduczyła ją foch. Teraz stołu nie ruszam w ogóle, do ustawiania wysokości pierwszej warstwy mam gustowne pokrętło regulujace położenie transoptora, jedyne na co muszę uważać to rozjeżdżanie się obu śrub Z (ale i na to mam prosty sposób).

Może to właśnie krańcówka?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.