Skocz do zawartości

SONOFF BASIC- niestety ESP8255, jak wgrać SUPLA?


Kuba83

Pomocna odpowiedź

Witam!

Dziś doszedł konwerter USB-UART, wgrałem Suplę do Sonoffa, soft od Sonnoff Basic R3....na InCan 4 rytmicznie migała dioda i klikał przekaźnik.

Zresztą Sonoff Basic R2 na  ESP8285 to właściwie R3 jest, nowsze rewizje już tylko na ESP8285.....jeśli ktoś ma nowsza rewizję, to wrzucamy wsad od Basic R3!

Mam zrobione na razie sterowanie swoim amplitunerem Zodiak, można wykorzystać radio jako budzik, ustawiając harmonogram ON/OFF.

Będę musiał się wpiąć pod wyłączniki światła, w puszkach jest przewód neutralny, czyli będę mógł sterować światłem ze smartfona,

Ale chyba są rozwiązania bardziej cywilizowane, w postaci włączników na ESP , Sonoff Touch chyba, ale trochę drogo, bo ja mam trzy podwójne włączniki, może Wemos D1 mini i moduł przekaźników będzie tańszy.

A jeszcze jedno: jak nazwać w aplikacji włączane urządzenie, czy dodać ikonę?

 

To całkiem dobry pomysł z tą Suplą, mam sporo odbiorników energii, które działają 24h na dobę, niestety są "kwiatki" typu TV kineskopowy w stanie czuwania, drukarka czy bezużyteczne oświetlenie w pomieszczeniach gospodarczych czy kotłowni.,

 

Link do komentarza
Share on other sites

37 minut temu, Kuba83 napisał:

A jeszcze jedno: jak nazwać w aplikacji włączane urządzenie, czy dodać ikonę?

Logujesz się na swój serwer svrX.supla.org i tam masz opcje zmiany ikony dla danego kanału. Po ikonie widzisz czy urządzenie jest włączone/wyłączone w apce na tel.

I oczywiście nazywasz sobie dane urządzenie jak tam chcesz.

Supla jest naprawdę fajnym rozwiązaniem jeśli chodzi o automatykę i Smart dom. Przede wszystkim Polska nie jakieś chińskie i co najważniejsze za darmo i otwarte źródła. Wystarczy mieć jakieś podstawy trochę wiedzy i można fajne DIY zrobić do swoich potrzeb.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.