Skocz do zawartości

[Mechanika] Zawieszenie kołowe i gąsienicowe - przegląd dla laików


Lassar

Pomocna odpowiedź

Taki artykuł na tym forum to skarb, jeszcze nie zdążyłem przeczytać wszystkiego a już mam pytania. Gdzie można kupić gąsienice z taśmy modułowej? pierwszy raz słyszę o takim materiale i bardzo mi się spodobał ze względu na jego szerokość.

Link do komentarza
Share on other sites

@Broki. Dzięki za ciepłe słowa. Taśme modułową zamawia się na określoną długość i szerekość. Ja zamawiałem w http://www.translog.com.pl/. Można też gdzie indziej, ale Oni byli najtańsi. Zamówiłem 5 metrów na 80 milimetrów szerokości i do tego 4 koła napędowe. Po przeliczeniu na złotówki wyszło mi ok 700zł, więc nie jest to tani biznes. Trzeba też pamiętać, że oferta jest przygotowywana indywidualnie dla każdego klienta, a cena jest ustalana w Euro. Tak więc sporo zależy od kursu walut. Taśma ma jedną zaletę. Zamówiona przeze mnie ma ponoć 4 tony uciągu. Ale nie sprawdzałem tego:)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

700zł :OOOO co tak drogo Lassar nie masz czasem pomysłu na tańsze gąsienice tylko żeby były lekkie i przynajmniej 4cm szerokości bo mi takie są potrzebne muszę jeszcze poszperać w necie, nie muszą być wytrzymałe jak ty pisałeś obciążenie 4 ton nawet 4kg by nie musiały wytrzymywać wystarczy z jakiegoś niepotrzebnego ale przypominającego gąsienice materiału.

Link do komentarza
Share on other sites

Broki zajrzyj tutaj: http://rctankcombat.com/tanks/. Jest tam kupa pomysłów na gąsienice i nie tylko.

Co do szukania w necie. W tym przypadku proponuję wpisać w googla hasła typu "czołg", "koparka", "ratrak", "pojazd księżycowy" i dodawać ewentualnie "model", "RC", "zabwka", "robot". A najlepiej spróbować angielskich odpowiedników tych słów. I nie zrażać się linkami do stron po chińsku:)

Poza tym na diodzie jest kilka przykładów wykonania gąsienic. Chociarz część z nich ma raczej walory czysto estetyczne.

Link do komentarza
Share on other sites

Zapomniałeś o zawieszeniu rocker-bogie używanym na marsie.

Np.:

😮

Rocker-bogie to zawieszenie opisane w punkcie 1.4. Nazwałem to zawieszeniem biegunowym, poniważ nie chciałem używać angielszczyzny. Take tłumaczenie tej nazwy wydało mi się adekwatne.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Buduję nieco większy układ napędowy. Będzie on wykorzystywał silnik i elementy układu przeniesienia napędu z Dewooo TICO (może jeszcze z paru innych pojazdów). Interesuje mnie układ napędowy taki jak na rys. 6b, z tą różnicą, że zamiast 4 kół będą 4 gąsienice o długości styku z podłożem około 1m każda - wszystkie napędzane z jednego silnika. Układ zmiany kierunku ruchu podobny jak w dużych spychaczach budowlanych. W związku z tym mam pytanie do Lassara lub innych forumowiczów: jak taki układ będzie reagował przy skręcaniu (szczególnie w miejscu - co nie znaczy, że dookoła swojej osi), jakie będą siły i gdzie będą występowały poślizgi.

Dodam, że siłowniki do skręcania będą hydrauliczne zasilane z pompy hydraulicznej podłączonej do silnika.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.