Skocz do zawartości

Przeniesienie kodu HTML/CSS na ESP32 do wyświetlenia informacji na ST7735S


katastrophen

Pomocna odpowiedź

Cześć, chcę na ST7735S zrobić proste menu wyboru z możliwością powrotu, "wystrugałem" sobie szkielet w html/css aby sobie to zwizualizować.

W jaki sposób przeniosę ten "projekt" do C++ na ESP aby poprawnie to wyświetlić na TFT ?

 

2062698951_Zrzutekranu2024-02-23171011.thumb.png.43e6622841ea033d0670099c9348e1cb.png436794023_Zrzutekranu2024-02-23170944.thumb.png.a5b723ed68ed30e2ecdf132078a36e8a.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@_LM_ próbowałem użyć tego LVGL i kompilator pokazywał cały czas ze jakiś plików *h brakuję, w internecie wyczytałem że to dość "popularny" błąd tej biblioteki i ręcznie wgrywałem brakujące pliki, coś nie chciało trybić, ale spróbuję raz jeszcze

 

A tak teoretycznie, to mogę 1:1 skopiować html/css/js na ESP ?

Link do komentarza
Share on other sites

HTML/CSS/JS to oczywiście świetny sposób na UI, ma tylko jedną drobną wadę: wymaga przeglądarki (a przynajmniej jakiegoś silnika renderowania). Raczej takowego na mikrokontrolerze, nawet najbardziej wypasionym, nie uruchomisz.

Jeśli tamta bibliiteka nie pasuje możesz dziubać ręcznie np. w Adafruit GFX - zaręczam że się da, nawet ostatnio pokazywałem jak to się robi.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

12 godzin temu, katastrophen napisał:

próbowałem użyć tego LVGL i kompilator pokazywał cały czas ze jakiś plików *h brakuję

No i co ja z tego mam wiedzieć? Jakie pliki, czy próbowałeś z edytorem squareline? 

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, ethanak napisał:

Tyle że kolega chciał to wyświetlić na tft podpiętym do esp, a nie na zewnętrznym ustrojstwie typu smartfon czy laptop 😞

Sorki, myślałem ,że właśnie chce to uruchomić z osobnego urządzenia z przeglądarką WWW.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.