Skocz do zawartości

Pomoc z else if'ami


Mikolajkie

Pomocna odpowiedź

Witam, czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi, o co chodzi z else if'ami? Zastosowałem je w moim robocie, ale nie do końca wiem, czym one się różnią od zwykłych, osobnych if'ów. Chciałbym również się dowiedzieć, kiedy je wykorzystywać.

 

Z góry dzięki 😄

Edytowano przez Mikolajkie
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, Mikolajkie napisał:

Witam, czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi, o co chodzi z else if'ami? Zastosowałem je w moim robocie, ale nie do końca wiem, czym one się różnią od zwykłych, osobnych if'ów. Chciałbym również się dowiedzieć, kiedy je wykorzystywać.

 

Z góry dzięki 😄

Masz 10 zwykłych if/else, każdy z tych warunków zostanie sprawdzony, a teraz masz 10 else/if, warunki będą sprawdzane po kolei aż do napotkania tego  który jest prawdą...ja akurat bardzo zadko używam tego tworu, dużo bardziej lubię jak już @_LM_ wspomniał, switch case

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
4 minuty temu, Mikolajkie napisał:

@farmaceuta Else/if'y mają wspólnego else'a? Zgadza się? Zwykłe if'y mają każdy else swój (osobno). Jeśli coś napisałem źle, proszę mnie poprawić.

To jest taka drabinka warunków, każdy kolejny szczebel jest jednocześnie nowym if'em i else poprzedniego if'a 

Po napotkaniu warunku kolory jest prawdą omijasz pozostałe szczeble drabiny...switch case jest korzystniejszy 

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, Mikolajkie napisał:

@farmaceuta Będę robił radio i czy warto użyć else/if'ów lub switch/case do obsługi przycisków? Czy może lepiej użyć zwykłych if'ów?

Wszystko zależy od tego czego potrzebujesz w danej chwili...na czym ma polegać obsługa tych przycisków? Chodzi o menu? Czy wykrywanie stanu wciśnięcia?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.