Skocz do zawartości

długość kabla ISP od programatora STK200


feriar

Pomocna odpowiedź

Zależy czy jest to taśma 10 żył z gnd pomiędzy żyłami sygnałowymi (przy okazji robi za ekran, KANDA) czy też bez, 6 żył (standard atmelowski isp). Niemniej jednak więcej jak 20-25cm bym nie robił.

Link do komentarza
Share on other sites

Teoretycznie możesz sobie sam zrobić taki kabel z taśmy dowolnej długości i dwóch wtyków IDC10, w praktyce im krótszy tym lepszy, nie warto ryzykować błędów transmisji (szkoda nerwów). Już lepiej kup sobie dłuższy kabel od Centronix (LPT). Swoją drogą...88cm to mało?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja miałem chyba 2m (10 żył). Czasami się przydaje taki długi, jeśli układ mamy w czymś dużym, nieporęcznym i/lub ciężkim.

@up: jeśli sie korzysta z usbasp z nowym softem, to można zmniejszyć w wybranym przez siebie stopniu, nie trzeba do całkiem wolnego.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja posiadam przewód jakieś 15cm. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć 2 różnej długości przewody. Im dłuższy tym transmisja musi być wolniejsza, dlatego że przewód stanowi linię długą i posiada pojemność na każdym cm, m, im jest dłuższy tym pojemności się sumują. Pojemność wpływa na (tu użyję słowa które spłaszczy problem, btw. znam teorie linii długiej i wiem jak to wyliczyć, nie poprawiajcie mnie) "ładowanie" przewodu, że jedynka logiczna pojawia się później na końcu przewodu niż na początku. Ta stała czasowa determinuje maksymalną częstotliwość jaka może być użyta przy tej długości.

Tak więc odpowiedź na pytanie w pierwszym poście jest następujące: "przy jakiej częstotliwości programowania?".

Link do komentarza
Share on other sites

riddyk chyba przesadziłeś z tą linią długą. O linii długiej mówimy, gdy jej długość jest porównywalna bądź większa od długości fali. Ja programuje z prędkością ISP równa 500kHz, więc kabel musiałby mieć kilkaset metrów. No trochę nam brakuje to takich wielkości.

Inną kwestią jest oczywiście pojemność kabla o której wspominałeś 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, ja programuje z reguły starym dobrym pony progiem, kabel lpt jakieś 2 m, i do tego kabel isp 60 cm, czasem jeszcze gdzieś idzie skrętka z wtyku, nie zdarzyło się mi jeszcze żeby coś było nie tak.

Jeśli chodzi o prędkość, pony prog dokonuje kalibracji, lecz zawsze można ją zmienić sobie w pliku ini. na: "ULTRASLOW, VERYSLOW, SLOW, NORMAL, FAST or TURBO." 🙂 ile to jest Hz, trzeba by zmierzyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.