Skocz do zawartości

Sterowanie diodą z komórki


Manadrake

Pomocna odpowiedź

Witam. Od 2 lat interesuje się robotyką, waldki itp mam już za sobą, więc pora zabrać się za coś bardziej wymagającego, a że nie jestem człowiekiem która porywa się z motyką na słońce chciałęm się was poradzić czy kosztowne/ trudne będzie zrobienie stopniowego sterowania silnikiem z komórki, no.. na początku diodą. Co musiałbym zakupić? Komórka ma wifi i bluetooth, bardziej interesowałoby mnie sterowanie bezprzewodowe bo nie chciałbym uwalić nowej komórki przypadkowym błędem. Telefon to samsung i15700 (na androidzie). Jakieś rady, propozycje, sugestie?

Link do komentarza
Share on other sites

A czy dałoby się to zrobić za pomocą btm222? bo jednak jest o połowe tańszy 😋 I jak jest z zasięgiem i szybkością, tzn czy obsłuży dwa kanały? no i jak z obsługą i konfgiuracją. Dzięki za odp. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba nie czytałeś tego artykułu 😉

Przeczytaj go na spokojnie, może wtedy zauważysz, że jest to właśnie btm222, tylko że z dodatkowymi peryferiami. Autor podkreślał w artykule, że spokojnie można użyć samego btm222.

Jeśli pytasz o kanały, to chyba nie rozumiesz idei działania takiej transmisji 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sterować jaką kamerą? Załóż jakość obrazu jaka Cię interesuje, informacje o przepustowości takiego łącza są w dokumentacji modułu, a chyba nawet w artykule.

Link do komentarza
Share on other sites

Nawwyk, źle mnie zrozumiałeś 😉 nie chce przesyłać obrazu bo wiem jakby się to skończyło, masa problemów z przepustowością, klatkowanie etc.. chodzi mi o sterowanie kamerą lewo, prawo, góra dół. A jak jest z zasięgiem tego cuda jeśli chodzi o komunikacje z telefonem. A nie ma czegoś podobnego na wifi, nie? 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Do sterowania o jakim piszesz bluetooth wystarczy aż nadto. Wystarczy każdej komendzie przyporządkować jakiś znak i wysyłać je w razie potrzeby. A wifi tutaj to strzelanie z armaty do komara 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi mi o to żeby zasięg nie był bardzo mizerny czyli 10m.. bo jakoś mnie to nie przekonuje 😉 Wiem że dręcze tymi pytaniami, ale nie chodzi mi o zwykłe sterowanie, czyli 4 lewo 6 prawo 8 przód 2 tył.. tylko przypuszczując ze kiedyś w przyszłości będę chciał wykorzystać akcelerometr w komórce i np przechylając lekko telefon do przodu robot powoli ruszy do przodu, trochę mocniej zacznie szybciej jechać na ukos zacznie jechać na ukos.. i nie chodzi mi to że chce to teraz robić tylko o to czy będzie to możliwe do zrobienia na tym module. Na razie spróbuje z dioda, żeby nie kombinować z mostkami H, itp. i jak to jest z tym zasięgiem, bo różnie to pisze, widziałem nawet gdzieś 100m.. ale jakoś wątpie że bluetooth w komórce ma taki zasięg.

I jeszcze raz sorry, za moje głupie pytania 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Nawet dodając parametr prędkości, wysyłanych danych jest bardzo mało, więc prędkością transmisji się nie przejmuj. Nie wiem jak z zasięgiem bluetootha w komórce, ale maksymalny zasięg opisywany przez ten standard to faktycznie 100m. Oczywiście w pomieszczeniach to będzie zawsze mniej.

Jeśli upierasz się przy wifi, możesz się rozejrzeć za routerem WRT54GL, masz tam wgranego jakiegoś małego linuxa, można też się podłączyć z portem COM. Możesz też próbować coś zrobić na module MMnet 1002. Minusem tych rozwiązań jest to, że zdecydowanie podrażają zabawę w stosunku do bluetootha.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.