Skocz do zawartości

Problem z zaprogramowaniem robota (LineFollower )


elektro9

Pomocna odpowiedź

Witam jestem początkującym "robotykiem" i mam problem z zaprogramowaniem LineFollowera opisanego w temacie "prosty LineFollower" otóż bascom nie wyszukuje mojego programatora ( stk500 pod usb ) . Próbowłem zaprogramować go w WinAvr lecz wyskakuje mi błąd w Output a mianowicie:

Process Exit Code: 0

Time Taken: 00:00

To samo dzieje się przy skopiowaniu kodu testowego z kursu AVR-GCC . Wszystko robię po kolei tak jak tam karzą a i tak wyświetla mi się ten błąd . Co z tym zrobić aby działało ??? 🙁

Ps. W kursie po dokładnych oględzinach nie zgadza się kod podawany i ten na ilustracji , morze ktoś przerobił cały ten kurs i wyjaśni o co tu chodzi ?

Link do komentarza
Share on other sites

Mój programator to USB AVR ISP II STK500v2 kupiony na allegro lecz mam Windows 7 i nie mogę zainstalować sterowników ( w instrukcji pisze że na tym systemie instaluje się w trybie HID ) lecz i tak nie wyszukuje sterowników . Lecz to nie problem bo dostane stary komputer od znajomego . Głównie chodzi o to co wyskakuje mi w konsoli ( wcześniej wspomniany błąd)

nie wiem jak go rozwiązać . Lecz byłbym wdzięczny za rozwiązanie problemu programatora i sterowników .

[ Dodano: 04-01-2011, 16:32 ]

Jeżeli ktoś rozwiąże oba problemy otrzyma piwo 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Musisz ściągnąć i pisać 😃

OldSkull chyba pisał jakiegoś tutka, ale tylko do uruchomienia.

Spora różnica to to, że makefile jest automatycznie generowany. O, i nie wiem, czy tak robiłeś, ale te stery trzeba rozpakować i dopiero rozpakowane instalować 😉 W BASCOMie warto wybrać STK500 native driver.

Link do komentarza
Share on other sites

Mimo wszystko bardzo zależy mi na programowaniu w WinAvr. I czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi na czym polega mój błąd . A tak dla pamięci to korzystam z kursu www.kursc.forbot.pl/str001.html .

Link do komentarza
Share on other sites

Programowanie w AVRStudio nie różni się od tego w WinAVR - może mieć jedynie inne programatory (więc trzeba np. korzystać z zewnętrznego programu do obsługi programatora),oraz ma inny notatnik (oba programy maja dość słaby) i o wiele mniej problemów przy najbardziej podstawowych rzeczach. Symulator też polubisz.

https://www.forbot.pl/forum/topics20/przygotowanie-srodowiska-do-programowania-avr-vt3702.htm

Jeśli problem dotyczy tylko samego wgrywania programu, wystarczy skorzystać a avrdude albo jakiejś nakłądki - moze nie jest to idealne rozwiazanie, ale nie jest też takie całkiem złe.

Link do komentarza
Share on other sites

Próbowałeś zainstalować najnowsze sterowniki z AVR Doper? To jest w zasadzie to samo. Mogę polecić do programowania SinaProg, opisywałem już z resztą ten program na forum 😉

Link do komentarza
Share on other sites

A czy ktoś zna może ( wiem że nie na temat ) sklep w którym mógłbym kupić odczynniki do wytrawiania w Mrągowie ( nieduże miasto na mazurach ) nie ma tam typowego chemicznego ale ponoć któreś ze zwykłych produktów się do tego nadają ? Lecz wrócę jeszcze raz do głównego pytania jaki ja robię błąd że wyskakują mi te dwa komunikaty :

Process Exit Code:2 🙁

Time Taken: 00:00 🙁

Błagam niech ktoś uświadomi mi co zrobiłem źle ( kto już przerobił podany wcześniej kurs )

Link do komentarza
Share on other sites

Za mało informacji podałeś. Podaj pełną treść błędu, pełen log. Poza tym naprawdę skorzystaj z AVRStudio, tam te komunikaty są bardziej ludzkie.

Jeśli chodzi o wytrawianie: jeśli Ci zdrowie miłe, to nie baw się niczym mocniejszym, broń Boże kwasy! Kup przez internet, wyjdzie Cię pewniej taniej niż na miejscu, a przy okazji kupisz inne rzeczy taniej za jedną przesyłką. Kupując laminat przez internet też idzie dużo zaoszczędzic.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.