Skocz do zawartości

Programator isp


bodzio

Pomocna odpowiedź

Cześć! Dopiero co wkraczam w robotykę. Chciałem sobie kupić programator na allegro, ale nie wiem, który jest dobry

ten

sprzedający: Protech-Micro

nazwa: NOWOŚĆ! PROGRAMATOR ISP AVR - USB RoHS ATMEL FV

http://allegro.pl/nowosc-programator-isp-avr-usb-rohs-atmel-fv-i1382122277.html

ten

sprzedawca: gorkeelectronic

nazwa: MM-AVR-PROG1 - programator AVR ISP USB Mikromania

http://allegro.pl/mm-avr-prog1-programator-avr-isp-usb-mikromania-i1382303384.html

czy ten

sprzedawca: ojtush

Nazwa: USB ISP PROGRAMATOR AVR,ATMEL,USBasp TANI!

http://allegro.pl/usb-isp-programator-avr-atmel-usbasp-tani-i1395354475.html

/edit

Mam jeszcze pytanie. Czy te silniczki będą dobre do robota? (są one identyczne)

P.S Proszę o szybką odpowiedź. Przepraszam jeżeli już był taki temat.

__________

Komentarz dodany przez: Bobby

__________

Komentarz dodany przez: Bobby

Poprawiłem jeszcze linki do allegro, miałeś namieszane z tagami [ URL ] [/ URL ] 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja używam USBasp + AVRDude. Chodzi mi na WinXP i na linux ubuntu. Pod innymi nie sprawdzałem. Wprawdzie nie taki model płytki i nie od tego użytkownika, ale USBasp to jest chyba openSource więc oprogramowanie może być to samo.

Link do komentarza
Share on other sites

Silniki bez przekładni nie nadają się chyba że zbudujesz własną. Te programatory to jakieś dziwne. Mogę ci polecić stk500v2 sam takiego używam. Ja zamawiałem od microSense.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak patrze na swój, to na moim pisze protech-micro.pl i wygląda dokładnie jak ten na zdjęciach z pierwszego linka. Mi działa bez problemu.

Ale nie jest kompatybilny z BASCOMEM, trzeba przez AVRDude wgrywać pliki .hex. Ale nie jest to duży problem.

--EDIT

choć na aukcji pisze że działa z BASCOMEM może jakaś nowsza wersja, albo ja coś źle włączałem 🙂 w każdym razie już z rok gdzieś używam i działa

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A ja mam takiej konstrukcji jak ten trzeci - tyle, że zbudowany samemu jako usbasp jakis czas temu. Nawet myślałem, że ode mnie ściągnęli, ale dali ciała, bo nie ma żadnego switcha na pokładzie, tylko zworki 😉 W każdym razie: wygodny np. do lapka, ale niestety łatwo idzie go uszkodzić :/

Link do komentarza
Share on other sites

Kupiłem ten programator z pierwszego linku.

Tylko, że jak włączam avrdude gui, zaznaczam write i verify, i wybieram program do zaprogramowania, to na końcu w czasie programowania wyskakuje mi

Reading | ################################################## | 100% 11.50s

avrdude: verifying ...

avrdude: verification error, first mismatch at byte 0x0000

0xc0 != 0x00

avrdude: verification error; content mismatch

avrdude done. Thank you.

Nie chce przez to mi zaprogramować mikrokontroler.

I teraz pytanie. Czym to mogło być spowodowane?

P.S Proszę o szybką odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

Mnie osobiście wyskakiwało takie coś na samym początku jak nie wiedziałem ,że trzeba zaznaczyć procek - myślałem, że program może sam wykrywa (ponieważ były tylko 3 puste kolumny). Zrobiłęm reinstalkę na innym dysku i działa już od roku 😉 Mam Windows7 64bit. Zobacz czy wszystko zaznaczyłeś - Typ programatora, port ,procek... Jak tak i dalej nie działa to radzę na nowo zainstalować AVRDude i jakąś nakładkę. Osobiście polecam avrdude-GUI. Jeśli dalej nie działa no to cóż, albo sterowniki albo brak kompatybilności z windowsem.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak jak już pisałem mam ten z pierwszego linku. Moim systemem jest Windows 7 64bit. Na początku też miałem problemy z programowaniem. Uruchom system w trybie który nie wymaga podpisów cyfrowych sterowników i od nowa zainstaluj programator. Na inne systemy można także ściągnąć łatkę. Mi to pomogło, nie wiem jak będzie u Ciebie.

Link do komentarza
Share on other sites

A zworki masz założone? (Jedna jest od zasilania a druga zmniejsza prędkość).

A mógłbyś wkleić kod wygenerowany przez avrdude-gui? Tam jest taki paseczek gdzie się komenda pojawia.

Link do komentarza
Share on other sites

Okazało się, że mam źle dociśnięte końcówki. Ale teraz, gdy programuje wyskakuje mi:

avrdude: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.02s

avrdude: Device signature = 0x1e910a

avrdude: NOTE: FLASH memory has been specified, an erase cycle will be performed

To disable this feature, specify the -D option.

avrdude: erasing chip

avrdude: reading input file "C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\artykul_forbot.pl\program testowy2.hex"

avrdude: input file C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\artykul_forbot.pl\program testowy2.hex auto detected as Intel Hex

avrdude: writing flash (188 bytes):

Writing | ################################################## | 100% 1.48s

avrdude: 188 bytes of flash written

avrdude: verifying flash memory against C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\artykul_forbot.pl\program testowy2.hex:

avrdude: load data flash data from input file C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\artykul_forbot.pl\program testowy2.hex:

avrdude: input file C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\artykul_forbot.pl\program testowy2.hex auto detected as Intel Hex

avrdude: input file C:\Documents and Settings\Admin\Pulpit\artykul_forbot.pl\program testowy2.hex contains 188 bytes

avrdude: reading on-chip flash data:

Reading | ################################################## | 100% 1.06s

avrdude: verifying ...

avrdude: 188 bytes of flash verified

avrdude: reading flash memory:

Reading | ##################################avrdude: error: wrong reading bytes b8

Po tym zacina mi się programator i nie chce mi działać program testowy(nie zapala mi się dioda.

P.S Proszę o szybką odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.