Skocz do zawartości

Dobór serw do platformy gąsienicowej


tumeks

Pomocna odpowiedź

Witam, ostatnimi czasy wykonałem taką platformę

niestety napędy wykonane przeze mnie nie potrafią jej ruszyć 🙁

może ktoś doradzi na jakie serwa wymienić te silniczki tak aby miał lekki zapas mocy

niestety jestem noga z mechaniki i każda wskazówka będzie dla mnie cenna 🤣

pozdrawiam serdecznie tumeks

Link do komentarza
Share on other sites

To jest serwo micro, moment 2,4kg/cm. Może by nawet pociągło, natomiast szybko się posypie a o zapasie mocy zapomnij. Pamiętaj, że tryby serw nie są przystosowane do ciągłej pracy, dlatego lepiej wybrać serwo standard z większymi i mocniejszymi trybami.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przekonałeś mnie, ale z takim momentem na tak lekkiej platformie to chyba będę mógł orać pole 🤣

Czyli zostanę przy tych 995, wyglądają solidnie nawet 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

są solidne, naprawdę, ale musisz je przerobić, bo przy tych serwach jest kłopotliwe, ponieważ blokada jest metalowym bolcem. W metalowych mikroserwach (w mini może też) blokady są plastikowe. Ale jak już się uporasz z blokadą to będziesz zadowolony.

Link do komentarza
Share on other sites

Brzeszczotem to rozwalisz całą przekładnię, da radę wyrwać (starajac sie wykręcić i mocno ciągnąć) jak masz dobrze trzymajace szczypce. Nie jestem pewien czy nie dałoby sie wybić gdyby rozebrać całą przekładnię, ale tego nie jestem pewien.

Link do komentarza
Share on other sites

Jesli chcesz tańsze rozwiązanie to zainteresuj się tym: http://allegro.pl/silnik-z-przekladnia-hl149-6v-10-1-315prm-i1402850620.html (SILNIK Z PRZEKŁADNIĄ HL149 / 6V 10:1 315prm, davinczii). Moja platforma jest zbudowana na silnikach z przekładnią 21:1 a i tak jest dość szybka, a co więcej te silniki mają dość sporą moc. Jedyny problem to, to że są dłuższe od typowych serw, ale w Twoim przypadku albo można troszkę poszerzyć platformę, ewentualnie jeden silnik dać do przodu, drugi do tyłu.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jak z ich momentem, ale przełożenia nie są duże więc przy większych ciężarach może być kiepsko, poza tym jak zauważyłeś są dłuższe. Jednak mimo wszystko polecałbym te serwa, albo inne serwa standard z metalowymi trybami, na allegro można upolować nawet nie tak drogo.

[ Dodano: 16-01-2011, 11:23 ]

PS. Ale Zajwaq ma reklamę, przeczytajcie sobie opis tych silników z linka na allegro.

Link do komentarza
Share on other sites

Na aukcji był kiedyś odnośnik do strony Micro Motors, gdzie było napisane, że mają one 7.5Ncm (160 rpm, 21:1), więc wcale nie są takie słabe... Kto będzie przewozil na platformie 10x10cm ponad 2-3kg (zachowując jeszcze oczywiście jakiś zapas mocy)

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, niestety te silniki nie podejdą do mojej platformy (za długie) żeby je umieścić trzeba by wszystko przeprojektowywać - chyba zacznę zbierać na te serwa 995 tower pro. Na prędkości mi nie zależy a i chciałbym żeby to trochę posłużyło. A jeszcze jedno pytanie - uciągnie te serwa mostek H L293DNE? może ktoś wie jaki prąd pobiera jedno serwo pod obciążeniem?

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Silnik który Ci poleciłem kosztuje 15zł za sztukę, a serwo Tower Pro MG-995 kosztuje 50 zł za sztukę, laminat, żeby przerobić konstukcję - 6zł za format a4, sam zdecyduj co się bardziej opłaca, bo za 100zł możesz zbudować całego robota, a nie dawać na same silniki, a do tego musisz zainwestować w zasilanie, kontroler, czujniki...

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz zawsze kupić2 wkrętarki u ciągnie nawet 10 razy większą platformę 😉 Albo zerknij na allegro uzytkownik Basiasta (bądż wygooglaj akcesoriacnc).

Tych serw mostek H na 0.5A nie uciągnie jeśli dojdzie do zablokowania - mogą pobrać wtedy każde 2A. L298 byłoby lepszym pomysłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.