Skocz do zawartości

Napęd do linefollower'a


TurlacZ

Pomocna odpowiedź

Witam,
chciałem zbudować swojego pierwszego linefollower'a, lecz mam problem z doborem napędu. Niewiem czy wykorzystać przerobione serwomechanizmy czy przekładnie podwójną Tamiya 70168 , zaznaczam że to mój pierwszy robot (nielicząc światloluba) i znam już (chyba 🙂 ) podstawy elektroniki. Nie bedzie to robot BEAM jeśli to ważne.

Mam nadzieję że pomożecie 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Użyłem tej przekładni w swoim ostatnim robocie LF, w zestawie z tymi: http://www.pololu.com/catalog/product/62 kołami.

Na zawodach we Wrocławiu, na przełożeniu 114.7:1 uzyskał na trasie eliminacyjnej czas około 42 sekund. Nie jest to rezultat powalający, jednak nie był też najwolniejszy.

Niestety przy przełożeniu 38:1 napęd miał zbyt mały moment i robot po prostu stawał (przede wszystkim na zakrętach).

Link do komentarza
Share on other sites

Szybkie microserwa, mogą zapewnić jeszcze jaką przyzwoitą prędkość (jak na pierwszą konstrukcję), większość zwykłych serw będzie zdecydowanie za wolna. Pamiętaj tylko, że microserwa są dużo bardziej delikatne.

Możesz też kupić ostatnio popularne silniki:

http://robodudes.com/silniki-dc/120-metalowy-mikro-silnik-pololu-50-1.html

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Rzecz która cię interesuje to prędkość obrotowa, zwykle wyrażana w RPM (revolutions per minute = obrotów na minutę). Porównaj te wartości w silnikach z dostarczonych linków. Ponadto może interesować cię moment obrotowy - normalnie wyrażany w Nm (niutonometrach, mówi jaką siłę maksymalnie jest w stanie utrzymać na ramieniu 1m), lub częściej w naszych zastosowaniach, np kgcm (wartość ta mówi nam, jakie maksymalne obciążenie w kg jest w stanie podnieść silnik na ramieniu 1cm, oczywiście pionowo).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.