Skocz do zawartości

[Konkurs] ROBOCOMP 2011


Pomocna odpowiedź

W konkurencjach pokazowych zwycięzcy zostaną nagrodzeni dyplomami nagrodami rzeczowymi. Ze względu na małą popularność konkurencji pokazowych nagrody rzeczowe będą skromniejsze niż nagrody w konkurencjach głównych, co nie oznacza oczywiście, że będą mizerne 😉

Ze swojej strony mogę dodać, że warto się rejestrować i przyjeżdżać również ze względu na promowanie nowych kategorii, które (przy odpowiednim zainteresowaniu) w przyszłym roku mogą stać się równoważne kategoriom głównym.

[ Dodano: 29-04-2011, 19:58 ]

Z przyjemnością ogłaszam, że jeden z naszych sponsorów - firma Elfa dostarczyła już ufundowane przez siebie nagrody. Są to 2 oscyloskopy GDS-1022 o wartości 1600zł netto każdy. Więcej szczegółów pod linkiem:

Elfa GDS-1022

Zapraszam do rejestrowania się osoby czekające na ostatnią chwilę! Ta chwila właśnie nastąpiła. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Już wróciłem 🙂 Zawody bardzo mi się podobały, dobra organizacja, było oczywiście kilka niedociągnięć ale udało się je jakoś poprawić (na początku trochę problemów z zasilaniem, jakies problemy w FTL, rozbieżne informacje na temat początku finałów). Ku mojemu zdziwieniu dostałem się do finału, a roboty moim zdaniem były naprawdę świetne, szczególnie kroczące które stanowiły chyba najsilniejszą grupę. Bardzo zaimponował mi hexapod z manipulatorem opisany na forum, który stabilizował się na przechylanym stole i quadropod który który potrafił pisać (szacun). Ogólnie co do freestyle nie ma sie do czego przyczepić, organizacja bardzo dobra, ocena rzetelna, w dalszym ciągu podtrzymuję że jury to najlepszy sposób oceny we free.

PS. Podobno hacknąłem telebim moim pilotem do hexapoda 😋

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o FTL, to była awaria bramek na torze drugim, ale jakoś się z tym uporano a dodatkowo przedłużono kwalifikacje, więc bez problemowo 😉 Ja zająłem około 15 miejsce ze swoim Chilloutem(opis konstrukcji nastąpi za niedługo), co do wyników końcowych to nie mam zielonego pojęcia. Organizacja, jak to wspmniał KD93, bardzo dobra, ja nie miałem się osobiście do czego przyczepić.

Pozdrawiam. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Przyjemnie było 🙂

Zajęliśmy 8miejsce, więc ponownie nie wystarczyło żeby dostać się do finału.

Jeśli chodzi o FL to szkoda że z tą drugą trasą tak wyszło, ale organizatorzy się uporali. Szkoda że nie były sumowane czasy wszystkich i wyświetlane, a szkoda 😉

Ja się bardzo dobrze bawiłem, było na co oko zawiesić. Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

witam wszystkich. pierwsze zawody robotów w moim życiu wrażenia pozytywne chyba znalazłem następna zajawkę 🙂 Mój robot Czubuś niestety nie dawał rady innym ale człowiek uczy się na błędach i jak dobrze pójdzie to za 2 tygodnie będę miał coś bardziej konkretnego.

największe pozytywy:

-eleganckie koszulki 😃,
-moim zdaniem dobra organizacja nie mam odniesienia jako początkujący ale z relacji innych wywnioskowałem, ze zawody na wysokim poziomie,
-świetni ludzie a to dla mnie podstawa aby atmosfera była rodzinna:) (wielkie dzięki za stabilizator koledze który poratował w potrzebie),
-konkretne nagrody,
-mile spędzona sobota.

to co można by poprawić;

-niestety ale pomieszczenia w których odbywały się eliminacje były zbyt małe na tylu zainteresowanych ludzie się przepychali aby zobaczyć kontem oka walkę. niestety ale widziałem kilka sytuacji w których ludziom puszczały nerwy z tego powodu bo np. zawodnikowi kamerzysta wisiał na ramieniu, ludzie siłą tłumu byli wpychani do strefy tylko dla zawodników:( (na finałach było już wszystko OK mniej osób więcej miejsca).

pozdrawiam wszystkich uczestników i dziękuję organizatorom za zaangażowanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ty jesteś właścicielem czubusia? To dlaczego nie podszedłeś i nie powiedziałeś,że dajesz sobie siana z dalszą walką? Nie musielibyśmy czekać pół godziny na walkowera:(

Link do komentarza
Share on other sites

Parę filmików z przejazdów LF i freestyle. Niedługo wrzucę więcej i trochę sumo.

https://www.youtube.com/watch?v=LFtgufOZrpA

https://www.youtube.com/watch?v=gw9PohyjVbk

https://www.youtube.com/watch?v=qlnl6gEL0D8

https://www.youtube.com/watch?v=XmuXieFoW6g

https://www.youtube.com/watch?v=FShA-BnxggI

https://www.youtube.com/watch?v=uYWxK94KMI0

Ogólnie zawody bardzo mi się podobały. Jednej rzeczy tylko nie rozumiem czemu przejazdy z drugiego toru zostały unieważnione?

Link do komentarza
Share on other sites

*rafwedz wybacz było troszkę zamieszania 2 razy płytka mi się przepaliła 🙂 próbowałem ją reanimować lecz z marnym skutkiem to była jakaś 36h bez snu bo całą noc zlepiałem do kupy moje ustrojstwo. mówiłem pani która prowadziła stolik 3, że pasuje widocznie w całym tym zamieszaniu umknęło to komuś.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pewną uwagę co do ankiet, które dostaliśmy na maile po zawodach. Po pierwsze obydwie ankiety są po angielsku, a nie po pl i ang jak jest napisane w mailu, ale to nie jest problem (przynajmniej dla mnie). Natomiast mimo najszczerszych chęci nie wypełnię tej ankiety, ponieważ startując we freestyle i stojąc 3/4 zawodów przy stoliku nie mogę stwierdzić, jakie było przygotowanie kategorii sumo, ftl, nawet strefy serwisowej, a ankieta się upomina o uzupełnienie wszystkich pytań. Warto na przyszłość dodać jakieś jedno oczko dla tych, co nie mają zdania, albo pozwolić pozostawić pytania puste.

Link do komentarza
Share on other sites

@pawcio0928:

Wyniki z drugiego toru zostały unieważnione, ponieważ w pewnym momencie zostały naprawione niedziałające wcześniej bramki. W związku z tym, musieliśmy zebrać na nowo wszystkie pomiary, aby były one porównywalne.

@KD93:

Faktycznie, do maila ewaluacyjnego zostały przez pomyłkę podlinkowane te same ankiety, jednakże rozesłany został już poprawiony mail. Bardzo przepraszam za zamieszanie. Co do drugiej uwagi, pola dotyczące przygotowania sumo, ftl itp. nie są i nie były wymagane (dla zwrócenia uwagi nie są oznaczone czerwoną gwiazdką). Każdy może wypełnić to co mu się wydaje konieczne. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, zwracam honor, teraz wypełniłem wybrane pola z ankiety i nie zwracała żadnych błędów. Może coś faktycznie przeoczyłem wypełniając poprzednio.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.