Skocz do zawartości

Microsumo - zainteresowanie


mog123

Pomocna odpowiedź

Tak się zastanawiam, czemu nikt jakoś nie zajmuje się mikrosumo? same sumo, mini albo nano, a na mikro nie ma popytu 🙂 A to właśnie wg mnie ta konkurencja byłaby najbardziej zdywersyfikowana. Wybór pomiędzy wysokością a siłą robota, Upchnięcie rożnych napędów i czujników na jednej wysokości - to jest prawdziwe konstruktorskie zadanie. Za wielkie?

Link do komentarza
Share on other sites

Brak rozsądnych łatwo dostępnych silników jest pewnie poważnym problemem.

Nano to taka kategoria gdzie samo zrobienie robota to spory sukces. W mikro trudno już o tym mówić, no a skoro nie ma robotów to z kim się zmierzyć?

Myślę, że w tej chwili nie ma sensu praca nad mikro, bo jest czy tak dosyć mało robotów minisumo i sumo. nie ma co rozbijać się na wiele kategorii i potem walczyć w grupach 5 osobowych.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie jest wcale tak mało tych minisumo, myślę że ponad 30 by się znalazło. A odnośnie microsumo właśnie nie ma "gotowego przepisu" na sukces - tu siedzi problem? Wiadomo że dopóki ktoś nie zbuduje dwóch/trzech robotów tego typu, to się nie zacznie.

Link do komentarza
Share on other sites

nes86 zbudował już dwa 🙂 Jeden wygrał nawet zawody w Wiedniu. Ponadto w kolejnej edycji Robotic Arena będzie kategoria microsumo, więc pewnie jakieś roboty powstaną do tego czasu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak już timon napisał ja mam dwa mikrosumo, jeden z nich zajął drugie miejsce na robotchallenge 2009 a na robotchallenge 2010 pierwsze miejsce:

Chłopaki z Krakowa mają "mikrokoksa", no i z okazji tego, że we Wrocławiu odbędą się zawody to pewnie powstanie kilka nowych, a może ktoś z zagranicy jeszcze przyjedzie. Więc nawet fajnie się rozwija nam ta kategoria

Wybór pomiędzy wysokością a siłą robota

W mikrosumo podobnie jak w nano wysokość jest ograniczona (5cm).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.