Skocz do zawartości

najczęściej stosowane elementy(jakie kupić)


ridzi

Pomocna odpowiedź

Witam.

Mam zamiar wkrótce zrobić większe zakupy i z tego powodu że u mnie nawet rezystora nie ma gdzie kupić zamawiam wszystko w internecie a nie chcę co rusz płacić za przesyłkę więc mam do was pytanie jakie wy proponujcie kupić elementy (diody,rezystory,itp) ?

Jeśli istnieje taki temat to przepraszam ale nic nie znalazłem.

Link do komentarza
Share on other sites

ridzi, polecam użytkownika lisiu na allegro, znany również jako lispol.

Posiada on przydatne zestawy rezystorów oraz kondensatorów w dość przystępnych cenach, nie kasuje za wysyłki i robi wszystko w miarę rzetelnie. Prowadzi również sklep internetowy:

http://www.lispol.com/

i na allegro:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=224268

PS. nie mam nic z nim wspólnego, po prsotu nigdy mnie nie zawiódł 😉

Jeśli chodzi o sklepy typowo dla Robotyków to sporo ogłoszeń ostatnio było na forum i wszystkie sklepy działają bardzo dobrze 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja także polecam tego użytkownika. Kupuj to co jest tanio np jakieś kondensatory jak ma po50sztuk za np. 3zł to bierz. Staraj sie brać to co się opłaca.

Link do komentarza
Share on other sites

też miałem na oku lub TME.

Ale mi chodzi teraz co mam zamówić (nie u kogo) o jakiej wartości kondensatory itp (jakie są najczęściej stonowane)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No to między innymi kondensatory 100uF, 100nF, 10nF, 100pF, 22pF

Z rezystorów to na pewno kiedyś mogą się przydać 10K. Poza tym to np. 100R, 300R, 1K itd

Poza tym to możesz kupić jakieś koszyki na baterie, jakieś diody LED, laminat, wytrawiacz, jakieś mostki H (np. L293D ), na pewno przydadzą się różne złącza, szczególnie goldpin-y

Link do komentarza
Share on other sites

Co to TME to niestety ostatnio coraz częściej odkrywam, że jest mało opłacalne, nawet w większych ilościach. Dla przykładu powiem, ze za 100 rezystorów smd 1206 5% w Katowicach płaci się 2zł, a na TME mamy 1,90 netto dopiero od 1000szt, za 100szt zapłacimy 2,90 netto. Są drogie wyświetlacze LCD, ceny procków droższe niż na allegro, czujniki SFH kosztują np. 2,60 netto powyżej 25szt., a w Katowicach 3zł/szt. Coraz mniej produktów można kupić w ilościach detalicznych. Niestety, nie jest to już raczej to samo TME co kiedyś.

Link do komentarza
Share on other sites

ridzi, a gdzie? to masz po 6gr za rezystor, to nie jest kosmiczna cena bo tak naprawdę nie potrzebujesz ich 100, tyle że takie ilości narzucają sprzedawcy jako minimalne.

Link do komentarza
Share on other sites

a ty jaki polecasz?

Widziałem jeszcze lispol i cyfronika oczywiście po za allegro chyba że tam macie kogoś kto ma sensowny wybór.

Link do komentarza
Share on other sites

@KD: ty wiesz jakie ilości rezystorów idą? Poza tym jeśli mogę kupić po 1.5gr/sztuka po 100szt. albo po 6gr i kupować np 10 sztuk to to nie ma sensu - szkoda czasu na bieganie do sklepu jak zabraknie.

Świetny wybór ma P_i_o_t_r_N (Tyr elektronik) w dobrych cenach. Bardzo dobre ceny mają lispol oraz piekarz.

Co kupić: podstawowe wartosci rezystorów - takie z zestawu startowego lispola 0603 są podstawą, ale warto też na początek kupić trochę przewlekanych, aby móc się bawić na płytce stykowej.

Kondensatory: 100n, 22p, >=1u (SMD ceramiczne), >=100u elektrolityczne.

Układy: 7805, 317T, jakiś procek, kwarce, podstawowe wzmacniacze operacyjne, diody 1n4148, 1n400x, 1n58xx. Tranzystory: N-MOS: stp60nf06, irfz44n, bądź podobne. Unikaj irf530n i buz11! Trochę NPN i PNP: bc547 ekwiwalenty NPN/PNP oraz w SMD. Diody LED. Więcej w tej chwili nie mam pomysłu.

Kup trochę przewodów - tak minimum 20m. Dodatkowo Goldpiny (obie strony), taśmę izolacyjnę, rurki termokurczliwe, zapalniczkę. Jeśli chcesz robić samemu, to wytrawiacz oraz laminat (najtaniej na allegro, opłąca się nawet wliczając przesyłkę).

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, wiem jakie ilości rezystorów idą mnie, Tobie i wielu innym, którzy coś bez przerwy testują. Wiemy z jakich rezystorów korzystamy i jak często, dlatego nam np. 100 kondensatorów 100nF znika w 3 projektach, natomiast ridzi dopiero zaczyna (z tego co widzę po postach), dlatego nawet nie wiem czy jest sens żeby pakował się na początek w smd. A po jakimś czasie i tak się na smd przesiądzie, więc duży zapas przewlekanych będzie mu zalegał jak mnie. Przesiadka na smd powinna być bezstresowa, bo dla kogoś kto lutuje pierwsze układy rezystor 1206 jest "tyci", nie mówiąc już o rezystorach 805 czy 603, dlatego wygodniejsze na początek są przewlekane.

Po za tym temat który tu wszcząłem nie dotyczył ilości rezystorów tyko ich cen na TME na przykład 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.