Skocz do zawartości

Konfiguracja STK 200/300


ziober

Pomocna odpowiedź

Hmmm.. w BASCOMie konfigurujesz go jako programator równoległy STK200, ustawiasz port na LPT. W BIOSie powinieneś ustawić tryb portu na ECP + EPP (czy jakoś tak 😋 ). Hmmm... nie powinno być problemów. Jak coś to pisz 😋

Link do komentarza
Share on other sites

W programatorze z tamtej strony wtyczka jest nieprzemyślana i niepoprawna, wystarczy obrócić wtyk (jeśli nie ma bolca zabezpieczającego) i programator idzie z dymem. Wystrzegajcie się programatorów z niestandardowymi wtyczkami, może to być źródło potencjalnych problemów. Są dwa obowiązujące standardy wtyków ISP dla AVR. Są to 10-pinowa i 6-pinowa.

w 10-pinowej występuje dodatkowa linia LED, którą programator może sterować diodę na płytce z programowanym układem - jest to funkcja w którą mało który stk200 jest wyposażony, co do jej przydatności - poza efektem niewielka 😉

A wracając do tematu - w bascomie, (dowolna wersja) W zakładce Options wchodzisz do Programmei i tam w polu "Programmer" z rozwijalnej listy wybierasz "STK200/STK300 Programmer".

Niżej masz opcje które możesz pozaznaczać - wedle gustu - ja mam zaznaczone tylko AutoVerify

Na dole w polu LPT-adress wybierasz adres LPT, w 90% jest to 378, aczkolwiek w Biosie można zmienić, oczywiście musi być ten sam, tryb pracy w biosie (jak już tam jesteśmy) może być ECP, albo EPP, ważne żeby nie był to SPP.

Niżej widać pole "Port Delay" i z nim jest problem bo jego wartość trzeba dobrać samemu, bo zależy od wydajności danego komputera (tylko nie piszcie mam P9 180 ile mam wpisać - macie to dobrać samemu) dobrą metodą jest wpisać 100 i jechać w dół sprawdzając czy programator działa prawidłowo - im wyższy parametr tym robi to dłużej.

Tak ustawiony w bascomie programator musi działać, jeśli nie działa skopaliście co innego.

avr6i10pin.thumb.GIF.8c7455c81ae92aa21b8bb0c5cec76991.GIF

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.