Skocz do zawartości

Kilka pytań początkującego odnośnie Line Followera


dominos96

Pomocna odpowiedź

No lecimy (chciałbtm zbudować robota Line Follower na µC)

1.ATmega 8-16PU, ATmega 8L-8PU lub ATmega 8A czy jest jakaś znacząca różnica, który wybrać?

2.Tutaj ktoś zbudował robota na ATtiny 2313, widzę że na schemacie są 4 czujniki ale w programie i na zdjęciach widzę 3, czy mógł ktoś mi przerobić ten program na 4 czujniki oraz ATmegę

3.Czy mógłbym zasilać ten programator prosto z USB oraz gdzie mogę tam wmontować diodę sygnalizującą pracę(jest tam jakieś jedno wyjście LED)

4. Jaki transoptor wykorzystać (będę kupować na sklep.avt.pl) tak aby miał wystarczającą moc i w miarę tani bo chcę 4 czujniki (bo te za 1zł są jakieś dziwne)

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Czemu chcesz kupować na avt. W lispolu dostaniesz megę 8a w dobrej cenie. Jest to nowsza wersja. Zasilanie z programatora jest dla mnie nie przydatne. Ja zawsze używam ktirów 0711s ale one są w smd w przewlekanych to chyba cny 70 będę najlepsze. A z programem to nie przesadzaj nikt nie będzie robić wszystkiego za ciebie.

Link do komentarza
Share on other sites

Tańsze czujniki są na przykład tu :http://www.tme.eu/pl/katalog/#cleanParameters%3D1%26searchClick%3D1%26search%3DKTIR0711S%26bf%3D+ kupując 5 koszt jednego to 1,71 netto ale one są w smd. A tu też w tym sklepie i nie w smd czyli w większej obudowie http://www.tme.eu/pl/katalog/#idp%3D1%26search%3Dtcrt . Tylko że inne części gdy się kupuje na sztuki to wychodzi trochę drożej ale wysyłkę mają bardzo szybką.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.