Skocz do zawartości

"Masowe" kupowanie


Wojcik98

Pomocna odpowiedź

Witam!

Czy nie mieliście czasem problemu, że kupiliście coś w sklepie internetowym (mi chodzi o TME, ale to może być dowolny), że po zakupie okazuje się, że czegoś zapomnieliście? Bez sensu jest kupowanie 1 części i znowu opłacać przesyłkę. Proponuję wysyłanie "masowe", jak to będę nazywał. Chodzi o to, że w danym okresie czasu (tydzień, miesiąc) składamy zamówienia do kogoś odpowiedzialnego (ja odpadam pod względem odpowiedzialności 😋 ), a później on kupuje te wszystkie części i później wysyła je do klientów. Zaoszczędziło by się tym samym na częściach (im więcej tym taniej za szt.) i na przesyłce którą można wysłać w kopercie bąbelkowej (tanio i ucieszy 😃 ) która jest tańsza niż paczka20x20x10cm w której mieści się 6x czujnik białej linii (reszta wypełniona szarym papierem) 😖 . Pozostała by do omówienia jeszcze kwestia kto i czy przy tym nie byłoby jednak za dużego zamieszania. Temat zostawiam do rozważenia.

PS

Umieściłem pewnie w złym dziale, więc proszę o ewentualne przeniesienie

Link do komentarza
Share on other sites

Rozwiązanie bardzo proste - inne sklepy. Lispol cały czas poszerza ofertę, jest Piekarz i AVT... wystarczy się rozejrzeć. Jeśli chodzi o TME, to mimo obszernego katalogu, coraz częściej potrzebne mi części (np. przetwornice) mają status "0" w polu "stan magazynu", długo tego nie odnawiają, dodatkowo ceny skoczyły w górę. Alternatywą może być Farnell, który powoli wchodzi na nasz rynek (póki co tylko karta kredytowa) - dzisiaj na targach gadałem z przedstawicielem i kończą już podobno prace nad integracją z systemem PayPal.

Link do komentarza
Share on other sites

Farnell ma niestety to do siebie, że pomimo zakupów w złotówkach w rzeczywistości zakup w dalszym ciągu jest realizowany w funtach. Końcowa cena różni się od ceny, którą się ma zamykając zamówienie dlatego, że zawsze zamówienie jest realizowane po jakimś kursie dnia i cena końcowa za zamówienie różni się czasami na plus, czasami na minus od ceny podanej przy zamykaniu zamówienia. No, ale trzeba przyznać, że Farnell przegonił TME jeśli chodzi o realizację zamówień, kiedyś w TME zamówienie dostawałem z dnia na dzień, aktualnie dostaję na 3 dzień dopiero. Za to w Farnellu jest z dnia na dzień a wysyłka jest przecież z Anglii, no i oczywiście Farnell ma znacznie większy asortyment z dość egzotycznymi elementami, których nigdzie indziej u nas nie kupimy.

Co do pomysłu kolegi Wojcik98, to może i jest dobry, ale komu chciałoby się "bawić" w obsługę tego, zebranie zamówień, potem ich wysyłka, rozliczenie z osobami, koszt przesyłki oczywiście teoretycznie byłby niższy, ale tylko gdy zamówienie byłoby od kilku osób co najmniej. Koszt przesyłki poleconym priorytetem plus koperta bąbelkowa to około 4zł, do tego koszt kuriera dzielony na wszystkie osoby. Tak naprawdę zaczyna się to opłacać już przy 2 zamawiających, 16zł/2 plus 4zł, wychodzi 12zł, więc i tak taniej niż przy zamówieniu w pojedynkę.

Co do kosztów samych elementów, to jest taniej przy większej ilości, ale wszyscy musieliby zamawiać w zasadzie to samo, aby to się opłacało, a to raczej rzadko jest prawdopodobne.

No i dochodzi oczywiście zgodność z prawem, przy tego typu działalności, taka osoba stawałaby się w rzeczywistości sklepem, nawet jeśli nie miałaby zysku z tego.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zawsze można dogada się z danym sklepem i zapłacić za przesyłkę tylko raz, jeżeli czegoś zapomnieliśmy,chociaż to trudna sprawa... Większość sklepów bazuje już na takiej "masówce" o jakiej piszesz,spotkałem się z tym kilkakrotnie.

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Kolego, nie prowadzimy wykopalisk, jeśli nie ma wyraźnej potrzeby. Z mojej strony pierwsze upomnienie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.