Skocz do zawartości

Serwomechanizmy do manipulatora


tomly

Pomocna odpowiedź

Witam.

Zabieram się za zbieranie części do manipulatora i pojawia się pytanie o serwa. Wstępnie wybrałem trzy modele:

HITEC HS-311

Tower Pro SG-5010

HITEC HS-322HD

Wszystkie są w podobnej cenie, Tower Pro ma wg producenta większy moment. Co Wy o nich myślicie i które możecie polecić?

Nie zdecydowałem jeszcze jak napędzać chwytak, ale rozważam albo serwo jw. + dwa koła zębate lub dwa serwa "micro". Jak myślicie, który napęd się lepiej sprawdzi?

Pozdrawiam, tomly

Link do komentarza
Share on other sites

TowerPro będzie na pewno jakościowo gorzej wykonane. Podaj może jakieś parametry tego manipulatora. Jeśli to ma być coś większego to rozejrzyj się za czymś z metalowymi trybami.

Zresztą do poruszania całym ramieniem na pewno potrzebować będziesz czegoś mocniejszego niż np. na ostatnim przegubie. Musisz dobrać różne serwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Zobacz serwa w moim sklepie. Najtańsze, za 23zł, ma parametry porównywalne, albo lepsze od tych, które podałeś przy lepszej cenie, a serwa z metalowymi zębatkami, dzięki większemu momentowi lepiej się sprawdzą jako napęd najbliższy bazie manipulatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Całość chciałem wykonać z 1mm balsy i połączyć z użyciem dystansów; myślałem o aluminiowych.

Baza będzie miała kształt n-kąta foremnego, nie wiem jeszcze jakiego, natomiast co do ramion planowałem następujące długości(od bazy): 25, 16, 10 + na końcu jakiś chwytak.

Rozumiem, że w podstawie musi być najmocniejszy serwomechanizm, żeby ruszyć całe ramię, a im dalej w las tym mogę sobie pozwolić na słabsze, ale za to mniejsze sprzęty.

Za chwilę postaram się zrobić rysunek poglądowy tego co chciałbym wykonać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W podstawie niekoniecznie musi być najmocniejszy, bo zwykle podstawa do obrót wokół osi pionowej. Dobrze by było gdybyś podał schemat łańcucha kinematycznego, bo taka np. SCARA może w pierwszych węzłach mieć stosunkowo słabe napędy.

Link do komentarza
Share on other sites

Prace nad manipulatorem poszły do przodu, a konkretnie to tylko zamówiłem serwa:)

Wszystko z Trobota: 7kg/cm do obrotu ramienia (w bazie), 16kg/cm najbliższe bazie, dalej znów dwa 7kg. Do chwytaka dwa serwa micro 1,4kg/cm.

Co do obliczeń, to dobrze rozumiem, że serwo przy bazie musi utrzymać całe ramię, czyli 3 ogniwa i chwytak, ale kolejne już tylko to co jest za nim w stronę chwytaka, czyli 2 ogniwa i chwytak itd.?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.