Skocz do zawartości

AVR Progr STK500 - Nie działa!!!


Carpe Diem

Pomocna odpowiedź

Kupiłem taki programator na allegro od użytkownika(sklepu) And-Tech. Instalowałem go w dwóch trybach: HID i COM na Win XP i Win 7 64x. Na Win 7 był problem z samym zainstalowaniem w trybie COM przez brak podpisu cyfrowego w sterowniku. To zainstalowałem w trybie HID i, gdy w AvrDude Klikam, żeby się programował(Atmega 8) to pojawia mi się okienko:

Na Win XP zainstalował się w trybie COM normalnie ale, gdy wgrywam program to pokazuje się:

Zainstalowałem w trybie HID na Win XP i znowu:

Pomóżcie bo nie wiem co jest nie tak 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Ale po co robić nową płytkę!? Może gdzieś niema połączenia, jakieś zimne luty gdzieś. Weź miernik do ręki i pomierz, czy wszystko jest dobrze po podłączane.

Taki sam komunikat jest jak nie może znaleźć pliku hex na dysku.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tak tylko ta płytka(PDU21) jest tak mała, a dałem na nią jeszcze 3 diody z rezystorami i tact switcha, także ciężko się tu połapać. Dzieje się na niej coś dziwnego, gdy programator jest podłączony świeci się jedna dioda z jednej strony podłączona przez rezystor do GND, a z drugiej strony do Atmegi8 i nie mam pojęcia dlaczego?!

Link do komentarza
Share on other sites

Czy ta dioda podłączona jest do pinu, który wykorzystywany jest do programowania Atmegi (mam na myśli MISO, MOSI, CLK, RESET). Jeśli tak to odlutuj ją. Najlepiej jak do tych pinów nie podłącza się nic, ewentualnie switche nie mają wpływu na procesor podczas programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.