Skocz do zawartości

Mój pierwszy poważny projekt. Pomocy


eolavide

Pomocna odpowiedź

Witam

Nazywam Się Kamil i jestem tutaj nowy.

Z robotyka niewiele miałem styczności ale dość często przeglądam różne poradniki,projekty itp. związane właśnie z tym tematem.

Od dawna myślałem nad skonstruowaniem czegoś własnego.

Tak więc mój pomysł jest troszeczkę inny niż pozostałe tutaj tematy. (nie znalazłem podobnego) Tak więc w czym rzecz.

Chciałbym skonstruować pojazd 4-ro kołowy bądź gąsienicowy (pewnie w trakcie konstruowania rozwiązanie przyszło by samo na myśl)

Pojazd ten byłby sterowany zdalnie z np. laptopa poprzez połączenie internetowe.

Na pojeździe znajdowałby się telefon komórkowy np SE K700i z dostępem do internetu poprzez jakąś dostępna sieć komórkową.

Sterowanie zdalne odbywałoby się za pomocą programu napisanego w JAVIE.

(Posiadam już prosty program do łączenia się z telefonem poprzez bluetooth dzięki któremu mogę sterować telefonem z laptopa np. poruszanie się po menu,włączanie muzyki/aplikacji,pisanie wiadomości,dzwonienie,włączanie wibracji,podgląd z kamery itp.)

Pytania moje są następujące:

1) Czy mógłbym sterować silniczkami z własnym napięciem poprzez telefon komórkowy?

2) Uzyskać połączenie Laptopa + Telefonu przez internet? (coś na zasadzie połączenia bluetooth wyżej wymienione)

Są to 2 pytania na które odpowiedzi nie jestem pewny.

Link do komentarza
Share on other sites

Stan wiedzy jest dobry. Jeżeli chodzi o fundusze wolałbym zrobić coś sam niż kupić gotowca.

Jestem osoba pracująca tak więc z kasa nie ma problemu jeśli chodzi o kupno jakiś elementów.

Co do punktów 1 i 8

Nie jest to chyba zbyt wygórowany projekt.

Pierwsze czego tylko oczekuje to sterowanie 2 silniczkami które byłyby podłączone do telefonu komórkowego, zaś telefon komórkowy połączony z laptopem za pomocą internetu.

I z laptopa sterowanie tymi silniczkami.

Nie chodzi mu tu o przesyłanie dźwięku czy obrazu. (Jak na razie)

Jeżeli chodzi o program to nie jest mój. Nazywa się MyPhoneExplorer wystarczy wpisać w google i pewno znajdziesz jakiś download. Program jest do łączenia się tylko z telefonami marki Sony Ericsson bynajmniej moja wersja 1.8.1 . Być może są nowsze wersje tego programu do obsługi innych marek telefonów, nie sprawdzałem bo potrzebowałem tylko do SE.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pierwsze czego tylko oczekuje to sterowanie 2 silniczkami

Jeśli mowa o zwykłych silnikach szczotkowych DC, to wystarczy mostek H. Masz jakiś przewód, którym mógłbyś się komunikować z takim mostkiem? W jaki sposób chcesz wysyłać informacje z telefonu do takiego układu? Przerobiony przewód? Telefon ma hosta USB? Potrafisz to z poziomu Java obsłużyć?

Nie wiem, czy nie lepiej byłoby sterować robotem z poziomu GSM, a podzespołami (mostek, jakieś elementy wykonawcze) przez BT.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Proszę o usunięcie tego tematu gdyż projekt ten jest zbyt kłopotliwy jak dla mnie i w tym że czasie nie będę go realizował.

Są mniej skomplikowane urządzenia do komunikacji ze swoim robotem/pojazdem.

Nie wiem dlaczego akurat wybrałem przez telefon komórkowy, być może dlatego że nie spotkałem się z czym podobnym i chciałem zrobić coś oryginalnego.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.