Skocz do zawartości

Układ do współpracy z modułem na Atmedze128


soban

Pomocna odpowiedź

Jeśli post w złym dziale to proszę o przesunięcie

Witam.

Tworzę płytkę która współgrałaby z modułem na Atmedze128 który ostatnio zakupiłem i chciałbym przedstawić wam moją pracę. Rysunek przedstawia wszystkie dodatki jakie uważam potrzebne do Mini Sumo (może dodam jeszcze LCD ale się głęboko nad tym zastanowię). Prosiłbym o osoby które mają wiedzę na ten temat o skomentowanie dotychczasowej pracy.

Trochę do wytłumaczenia:

- Czerwone kwadraty którymi obrysowałem piny są to piny ustawione zgodnie z rozmieszczeniem tych na module z Atmegą (zdjęcie rozmieszczenia pinów niżej)

- Wszystkie elementy typu czujniki SHARPA , TCRT500 itp. postarałem się już opisać na rysunku

- Układ zasilania będzie jeszcze lekko zmieniony więc on nie wchodzi w grę jeśli chodzi o waszą pomoc

- Nie mogę się skumać do czego podłączyć STBY w mostku

Za wszelką pomoc wielkie dzięki i oczywiście Piwo.

To co stworzyłem:

Rozmieszczenie pinów:

Link do komentarza
Share on other sites

Chcesz używać sharpów analogowych? Są stosunkowo wolne i ogromne, jak już, to montuj raczej 340K. Co do STBY informacja jest w DS TB6612, z tego co pamiętam VCC - działa, GND - wyłączony. Jakich chcesz używać silników? Jak pololu HP, to raczej wsadź tam 2 TB. Sugerowałbym też zmniejszenie ilości przycisków (3 wystarczą, a lepiej imo wsadzić tam więcej ledów). Wiem, że do zasilania mieliśmy się nie wypowiadać, ale co to za rezystor PROSTOW.1? Aha, i jeszcze przy ledach nie masz rezystorów.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dioda prostownicza żeby tamować ładunek + przez masę bo tak spaliłem już 3? 4? płytki 🙁 dlatego się wkurzyłem i kupiłem zrobioną bo nie mam ochoty znowu się bawić w kupowanie elementów jeżdżąc po całym trójmieście itp itd a moja głupota robi swoje xd

Jeśli chodzi o mostek do Sabre napisał w swoim poście przy swoim nowym LF, że mostek bardzo dobrze daje sobie radę z tymi Polulkami , dlatego dałem jeden. No ok dodam jednego leda : )

[ Dodano: 08-06-2011, 19:02 ]

No to tak:

➡️ - Dokończone źródło napięciowe

➡️ - Zmienione Sharpy na te Bobbyego (dzięki za podpowiedź), proszę sprawdzić połączenie ale powinno być ok - według noty

➡️ - Dodany LCD - proszę o sprawdzenie pinów czy są prawidłowo

➡️ - Proszę o inne ogólne uwagi - nie jestem pewien czy moje połączenia z Atmegą są poprawnie hmm.. dostosowane? do wymagań sprzętu (jeśli mogę tak to nazwać)

Oczywiście wielkie piwo dla pomocników i dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o mostek do Sabre napisał w swoim poście przy swoim nowym LF, że mostek bardzo dobrze daje sobie radę z tymi Polulkami , dlatego dałem jeden.

Tylko ze w MiniSumo te silniki będą miały dużo większe obciążenie niż w LF, w końcu musisz przepchnąć przeciwnika. Spalisz mostek na bank

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To tam nie ma znaczenia większego akurat - co do tej diody

Kolejny schemat z dodanym mostkiem przez co musiałem zrezygnować z wyświetlacza ;< no ale cóż, coś za coś : )

Dobrze połączyłem wyprowadzenia na silniki? 🤯

 

Dla ułatwienia sobie i wam życia dałem oznaczenia wyprowadzeń może ktoś coś zauważy źle podłączone 🙁

 

Link do komentarza
Share on other sites

To masz na myśli?

Byłbym wdzięczny przy okazji gdybyś sprawdził czy pod dobre piny mam to wszystko bo będę na 99% zamawiał to w firmie i nie chce mieć później jakiś błędów i niedoróbek.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.