Skocz do zawartości

Politechnika Poznańska - Akademiki


TaQk

Pomocna odpowiedź

Witam,
w tym roku chciałbym zacząć studia na politechnice poznańskiej (AiR). Jak wygląda tam przyznawanie akademików do pierwszego roku ? Czy mogę już złożyć papiery i ubiegać się o miejsce, czy dopiero po opublikowaniu list przyjętych ? Ciężko dostać ten akademik ?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Papiery składasz dopiero jak zostaniesz przyjęty. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedy ja byłem na pierwszym roku, to polegało to na pójściu do DSu i powiedzeniu, że chcę tu mieszkać 🙂 W każdym razie odbywało się to dopiero jakoś w sierpniu.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie przejrzałem masę sprzecznych teorii. Na stronie politechniki jest opisane że to dziekan przyznaje miejsce, trzeba składać podanie zawierające odległość, zarobki itd. Z drugiej strony znalazłem w internecie kilka osób twierdzących, że załatwiły to od ręki i bez najmniejszego problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Na wyższych latach istotnie trzeba składać podanie, ale na pierwszym roku załatwiało się to od ręki. Tak jak mówię, mogło się to jednak zmienić. Najlepiej zadzwoń do dziekanatu, albo administracji któregoś DSu to Ci powiedzą.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ja rok temu jak się dostałem na mechatronikę na wydziale budowy maszyn i zarządzania to musiałem składać podanie (właśnie z pytaniami o zarobki, odległość od miejsca zamieszkania, transport) i w połowie sierpnia dowiedziałem się, że miejsca nie dostałem i jestem na liście rezerwowych.

w dniu w którym zanosisz papiery i jesteś oficjalnie przyjęty zazwyczaj są jakieś informacje w sprawie akademika, u mnie rozdawali karteczki z info. Trzeba było iść po wniosek i albo wypełnić na miejscu albo wysłać pocztą.

znalazłem nawet jak ten wniosek wygląda: http://www.dmef.put.poznan.pl/download/Wniosek%20o%20DS.doc

Link do komentarza
Share on other sites

witam,
mama dylemat dotyczący wyboru kierunku studiów, ponieważ dotyczy on Politechniki Poznańskiej to tu umieszczam mój post, choć temat bardziej dotyczy akademików (:

nie wiem co wybrać Mechatronikę czy Zarządzanie i inżynierię produkcji?

i na co mam większe szanse się dostać (po podliczeniu mam 506ptk)

proszę o szybką odpowiedź,bo mam czas na wybór do jutra 😃

Link do komentarza
Share on other sites

A ja mam kilka pytań.

Jestem zakwalifikowany na ICiP wydział TC.

Mam kumpla, ktory zakwalifikował sie na TC.

Czy jest możliwość, by nas umiescili w jednym pokoju ?

Po drugie. Czy jest potrzebne jakies zaswiadczenie o zarobkach z jakiegoś urzedu, czy tylko w podaniu się to wpisuje ?

Po trzecie. Na stronie PP jest napisane ze trzeba zapłacić 100 zł opłaty.

Nie rozumiem do konca na jakiej zasadzie się to składa.

Czy sobie mam wybrać do którego DSa chce ?

Czy to składam do dziekanatu i oni mi przydzielą już i płace jeden raz ?

Po czwarte. Czy do 15 sierpnia (bo do wtedy jest termin skladania podan do akademika) jest zasada kto pierwszy ten lepszy ?

Nie kwalifikuje się na stypendium socjalne, jezeli o to chodzi. Do Poznania mam ponad 90 km. A jadąc pociągiem to 120.

Mam podac ile mam najbliższą trasą? 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.