Skocz do zawartości

[Kurs] Kurs programowania STM32 część 2 - pierwszy projekt


lukpep

Pomocna odpowiedź

Kolega pisał o rodzinie Conectivity. Są to STM32F107xxxx i mają nieco inna budowę. Ty posiadasz STM32F103 więc jest to jeden ze "zwykłych" STM32, a te dzielą się już tylko według dostępnej pamięci flash.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że kolega się wypalił i nie dopracował poradnika do końca, dlatego w długi majowy weekend siadłem do mądrej książki Marka Galewskiego i opisałem troszkę układów pod tą samą płytkę uruchomieniową co kolega.

Wszystkie przykłady były przetestowane na ZL29ARM z kamami i programowane za pomocą ZL30PRGv2 używając środowiska TrueStudio. Filmików nie robiłem, bo szkoda mi było czasu. W artykułach opisałem wszystko co potrzeba do uruchomienia przykładów. Począwszy od programatora, płytki uruchomieniowej, środowiska pracy, a skończywszy na materiałach z których korzystałem podczas tworzenia artykułów takich jak książki. Możecie tam znaleźć linki do sklepów, które sprzedają te artykuły.

Oczywiście sam się uczę i trudno było o jakiś kurs na necie, dlatego postanowiłem opisać te układy, które udało mi się uruchomić. Aby inni mieli łatwiej na starcie. Są to tylko podstawowe przykłady obsługi ADC, DMA, Licznika SysTick, LCD44780, LCD od noki wzorowane na przykładach z książki Marka Galewskiego "STM32 Aplikacje i ćwiczenia w języku C" przerobione pod zestaw ZL29ARM. Oczywiście więcej przykładów oraz doskonały opis najważniejszych układów znajdziecie w tej książce, dlatego zachęcam do kupna. Linki do książki znajdziecie na mojej stronie do którą podaje niżej. Są tam także linki, do przykładów do tej książki, które można sobie ściągnąć po zalogowaniu.

http://avrkwiat.nstrefa.pl/omnie/index.php?option=com_content&view=article&id=120&Itemid=142

Życzę miłej zabawy i z góry mówię, że nie lubię siedzenia na forum, dlatego nie odpowiadam na pytania. Jak ktoś chce o coś zapytać, to na maila, albo na facebooka. Oczywiście w miarę możliwości pomogę 😉

Pozdrowienia AVRkwiat.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Jestem osobą początkującą w programowaniu i zwracam się do szanownych forumowiczów z prośbą o napisanie i wyjaśnienie co jak i dlaczego o ile to możliwe dla rezonatora 25MHz i STM32F107VC

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.