Skocz do zawartości

AVR wybór programatora


mozart2008

Pomocna odpowiedź

Witam.

http://electronics-diy.com/avr_programmer.php

1.Czy ten programator będzie dobry dla ATtiny2313?

2.Czy jak kiedyś próbowałem, czy nawet zaprogramowałem wlasnie ten układ ale bez użycia rezonatora kwarcowego, to mogło coś się z nim "popsuć"? Albo zmienić działanie programu?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Bedzie działać ale ja bym szukał coś pod usb kupisz raz i masz na lata

2. Nie powinno się z nim nic stać. Jedynie bez kwarcu bedziesz miał inne taktowanie czyli może nie działac tak jak powinno np gdybyś miał w programie coś co ma działac np przez 1sekunde to moze ona trwać duzo dłuzej

Link do komentarza
Share on other sites

A czy zamiast tych dwóch diod zenera 5V1 mogę dać zwykłe diody?

Nie, nie możesz dać zwykłych diod. Widać braki w twojej podstawowej wiedzy, w gruncie rzeczy każdy twój temat powinien polecieć do kosza bo zadajesz pytania dotyczące podstaw zamiast sam pouczyć się podstaw elektroniki.

Źle wróże twoją robotyczną karierę jeśli masz takie problemy. Co będzie później gdy będziesz próbował zaprogramować jakiś mikrokontroler?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Widać że jeszcze chyba za krótko żyjesz i nie znasz sie na ludziach. Ze nie wiem czy mozna diode zenera zastępować zwykłą diodą to nie znaczy że nie znam podstaw. Forum jest na to żeby komuś pomagać jak czegoś nie umie a nie sie wywyższać. A co programowania to mam już za sobą 4 programy. Podstawowe. około4 lata temu. Elektronika to moje hobby nie mój zawód więć traktuj to jako zabawa i pomagaj innym a nie pokazuj jak ot Ty dużo umiesz.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak już uda ci się z poprzednimi programatorami to zbuduj USBasp. Tym sposobem masz programatory pod każdy komputer.

USBasp ma niestety jedna wadę, nie działa z kilkoma bardzo fajnymi (czytaj tanimi) atmelani :/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.