Skocz do zawartości

Wybór napedu do robota mini-sumo


Pomocna odpowiedź

Napisano

Witam wszystkich

Jestem początkujacym elektronikiem bo mam dopiero 14 lat.

Buduje pierwszego robota,wybór wypadł na mini-sumo i szukam napedu.

Otóż mam w domu dwa silniki z przekładnia HL149 160 obr oraz 2 silniki z przekłaniami planetarnymi o wkrętaków akumulatorowych 2.4v i nie wiem które beda lepsze.

Robot ma ważyć koło 0.7kg

Pomocy!!!! 😥

arni14 wykorzystując HL149 w robocie Minisumo musiałbyś je upchnąć, co nie jest prostą sprawą. Kolejna sprawa to taka, że musisz mieć dobre czujniki, a takie kosztują ~50zł lub samoróbka na SFH5110 - zasięg porównywalny z cyfrowymi i niektórymi analogowymi Sharp-ami.

Tak z mojego własnego doświadczenia, zbuduj lepiej LF-a na tych HL149. Zapłacisz max 100zł, zaś na Minisumo wydałbyś wiele, wiele więcej.

  • Lubię! 1

Zobacz sobie minisumo Ivan. Tam są chyba silniki z przekładnią dające 315rpm ale wymiary mają te same. Możesz tam podejrzeć jak HL149 zostały tam upchnięte. Gąsiennice i ułożenie silników jeden z przodu drugi z tyłu to chyba jedyne rozsądne wyjście na HL149, ewentualnie możesz coś pokombinować z przekładniami, skracaniem silników itp.

  • Lubię! 1

Jak budujesz minisumo to na pewno dadzą radę, bo IVAN na nich jeździ i waży prawie 500g (tyle co dopuszczalna waga w minisumo).

0,7kg też spokojnie dadzą radę.

  • Lubię! 1

ostatnie pytanie

z czego koła? Bo podwozie juz mam zrobione z PLEXI

w ostatecznoś ci moga być koła z nakretek od słoików ale nie wiem jak zamocowac je na ośce silnika ponieważ są bardzo cienkie

Podobno z poliamidu mają dobrą przyczepność. Albo po prostu jakieś gumowe pololu itp. bo w minisumo przyczepność jest bardzo ważna.

Podobno z poliamidu mają dobrą przyczepność. Albo po prostu jakieś gumowe pololu itp. bo w minisumo przyczepność jest bardzo ważna.

Z poliamidu to może być co najwyżej felga a nie opona.

  • Lubię! 1
Z poliamidu to może być co najwyżej felga a nie opona.
Jak już coś to może z poliuretanu.

Mój błąd. Koło może być takie: felga z poliamidu, opona z poliuretanu. 🙂

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...