Skocz do zawartości

Problem mikrokontroler- podstawy podstaw


xilran

Pomocna odpowiedź

Zasilam to ladnie bateryjka 4.5 wolta, wiec powinno byc nie za duzo i stabilnie

AAAAaaaa no to masz odpowiedź czemu nie działa 🙂

Pamiętaj że jak dajesz napięcie na stabilizator to musi być ono większe od tego jaki ma ten stabilizator zrobić dla przykładu stabilizator 7805 daję 5v ale napięcie na wejściu musi być większe od 7v.

Link do komentarza
Share on other sites

Tolo w specyfikacji 7805 jest napisane, że napięcie wejściowe ma być około 2V większe niż wyjście, czyli 7V w zupełności wystarczy. Co do samego układu. Nawet jeśli zasilasz z 4,5V samą atmegę to to też może być przyczyną - kiedyś programowałem Attiny13 zasilaną napięciem około 4,5V i o dziwo nie programowała się tak jak powinna. Podniesienie napięcia do 5V zmieniło ten fakt. Niby dziwne, ale mogła być to wina programatora (nie wykrywanie stanu wysokiego z napięcia poniżej 5V)

Link do komentarza
Share on other sites

piotreks-89, to nie była do końca wina programatora, w dokumentacji jest zaznaczony zakres napięć i wynosi on dla tych starszych AVR 4,5-5,5V, więc około 4,5 ma już prawo nie działać prawidłowo bo to jest to minimum. Przy niższych napięciach często wywalało mi sporo błędów przy programowaniu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam ten sam problem tylko ja zasilam uC z Programatora zasilanie jest 4.9V więc powinno być ok sprawdzałem 100razy podłączenia wszystko robiłem jak w kursie i nic zawsze to samo 🙁 xilran znalazłeś na to sposób??? może jakaś seria skopanych programatorów? jaki masz ja zapłaciłem 27 z przesyłką z alledrogo jest to "usbasp" sprawdzałem nawet na 2 uC i nic zawsze to samo

HEH BEKA faktycznie zasilanie podłączyłem pod zasilacz z 7805!!! ale fakt też zwore zmieniłem ale poprzednio próbowałem z różnymi kombinacjami i nie szło a teraz jak ręką odjął 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.