Skocz do zawartości

Klasyfikacja konstruktorów - ankieta


Treker

Wybieram  

32 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Witajcie, jutro wieczorem chciałbym uruchomić klasyfikację konstruktorów mam już napisany program do obsługi całości. Pozostała mi jednak jedna rzecz do ustalenia w regulaminie, którą chciałbym abyście ocenili w tej ankiecie. Przewiduję tylko jedno możliwe rozwiązanie z 3, które tutaj przedstawiam.

Prosiłbym Was wyłącznie o oddanie jednego głosu na opcję, która najlepiej Wam się przypodoba. Mam nadzieje, że do tej pory nie zawiedliście się na rzeczach, które organizowałem/przygotowywałem dlatego myślę, że możecie tym razem mi zaufać i wybrać coś z moich propozycji. Bez długiej dyskusji, w której pewnie i tak pojawiło by się o 10 poglądów więcej niż uczestników rozmowy 🙂

Cała sprawa dotyczy opisywania robotów na Forbocie. Uważam, że dobry konstruktor powinien również dzielić się swoją wiedzą i dzięki temu poszerzać naszą społeczność. Jednak z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że część osób może nie chcieć opisywać swoich konstrukcji, dlatego mam takie następujące propozycje:

1) Opis robota w ciągu 2-3 tygodni od jego pierwszych zawodów jest bezwzględnie wymagany. Brak opisu = brak punktów w klasyfikacji.

2) Za opisanie robota w ciągu 2-3 tygodni od jego pierwszych zawodów użytkownik dostaje jednorazowo dodatkowe punkty (premie za dzielenie się swoją wiedzą). Jeśli robot zajął miejsca 1-4 (finały) jest to 5 punktów, jeśli 5-7 miejsce to 2 punkty.

3) Jeśli zawodnik opisze robota dostaje następnie każdorazowo (gdy dane miejsce zajmie opisany robot) dodatkowe punkty. Jeśli robot zajął miejsca 1-4 (finały) jest to 5 punktów, jeśli 5-7 miejsce to 2 punkty. Czyli przykładowo jeśli ktoś zrobi robota, który zajmie pierwsze miejsce i opisze go na forum, to na każdych zawodach gdzie pojawi się ten robot (i zajmie punktowane miejsce) dostanie ich o 5 lub 2 więcej (zależenie od pozycji). Nagroda, za to że nie bał się przedstawić swojej konstrukcji i mimo tego nadal zajmuje czołowe miejsca na zawodach 🙂

Oczywiście regulamin będzie wykluczał nabijanie sobie punktów "sztucznym" tworzeniem nowych konstrukcji. Pierwsza opcja może być mało opłacalna dla osób z czołowych miejsc i dopracowanymi konstrukcjami, ponieważ mogą nie mieć potrzeby częstej wymiany konstrukcji i jednokrotne przyznanie 5 punktów będzie nie warte pokazania publicznie robota, bo za każdą wygraną dostaną na przykład 25pkt, a tak mogą się narazić na skopiowanie ich robota.

Proszę o głosowanie i życzę powodzenia na jutrzejszych zawodach!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dodawanie punktów za opisanie robota w konkurencji pod nazwą "KLASYFIKACJA KONSTRUKTORÓW" spowoduje, że nie jest to już klasyfikacja konstruktorów, tylko "Klasyfikacja konstruktorów i autorów".

Oczywiście rozumie Twoją intencję, i nie neguję jej, wręcz popieram, ale uważam, że powinieneś wziąć pod uwagę, że nie każdy konstruktor będzie chciał zdradzić tajniki swoich robotów i pokazywać konkurencji, dlaczego jest lepszy. Taki konstruktor pomimo sukcesów na polu walki, będzie spadał w rankingu tylko dlatego, że nie chce pokazać swoich "asów w rękawie".

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście rozumie Twoją intencję, i nie neguję jej, wręcz popieram, ale uważam, że powinieneś wziąć pod uwagę, że nie każdy konstruktor będzie chciał zdradzić tajniki swoich robotów i pokazywać konkurencji, dlaczego jest lepszy. Taki konstruktor pomimo sukcesów na polu walki, będzie spadał w rankingu tylko dlatego, że nie chce pokazać swoich "asów w rękawie".

Opisanie robota na forum nie oznacza jeszcze zdradzenia wszystkich asów z rękawa. Nie każdy musi publikować pełny kod programu a w rzeczywistości bez niego nawet najlepsza konstrukcja jest tylko zlepkiem elementów elektronicznych.

Ja mam swoje rozwiązania programowe, których w zasadzie nikt poza mną nie ma, opisywałem każdego swojego robota bez podawania właśnie tych asów z rękawa więc jest to możliwe.

Link do komentarza
Share on other sites

Kod programu to nie wszystko, Parafrazując: Nawet najlepszy program bez dobrej konstrukcji mechanicznej, zawodów nie wygra i jest tylko zlepkiem instrukcji 🙂

Rozumie, że określisz jasno, co taki artykuł opisujący robota powinien zawierać, a czego nie musi zdradzać.

Link do komentarza
Share on other sites

mog123, co dokładnie masz na myśli? Bo według mnie nie da się ich połączyć, po prostu albo raz albo zawsze dodawane są punkty 🙂

no że jak opisze w ciagu 2-3 tygodni to bedzie dostawal kazdorazowo np 2 punkty

a jak pozniej opisze, to dostaje kazdorazowo np 1 punkt 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Czy się nie doszukałem czy nie ma jakiejś wersji wstępnej regulaminu przyznawania punktów?

Niema 🙂 Wszystko postaram się, aby pojawiło się dziś. Jednak nie będzie to sztywny regulamin tylko zasady rozliczania klasyfikacji. Wszelkie spory i nie jasności będziemy wyjaśniać razem na forum. Forma taka, ponieważ było mało czasu na ruszenie z klasyfikacją oraz mam nadzieję, że takim sposobem uda się opracować lepsze wymogi przed ewentualnymi, następnymi sezonami.

mog123, obawiam się, że tutaj powstałby problem z pilnowaniem tego wszystkiego przy większej ilości robotów. Prawdopodobnie połączę opcję 2 i 3 troszkę inaczej tzn. po prostu zwiększę punkty przyznawane za opis - tak aby opis był bardziej opłacalny 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.