Skocz do zawartości

[Zawody] Astor Robot Challenge - relacja live


ownya

Pomocna odpowiedź

Witam,
Postaramy się w miarę na bieżąco przekazywać Wam informację z zawodów Astor Robot Challenge odbywających się w Sosnowcu.

Na początku, wszystkie wyniki dostępne są pod adresem:

➡️http://live.astor.robocomp.info/

12:20 Trwają eliminacje, wszystkie wyniki w linku podanym wyżej, a tymczasem kilka zdjęć:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No ok to coś napiszę, jak nie będzie potem pasował dział to tam modzi przeniosą, od czegoś tu są 😋

Zawody zorganizowane wg mnie bardzo dobrze, może był trochę mały rozgłos przez co mało uczestników. Bardzo ładnie zabezpieczone dohya, często czyszczone (pomimo to nawet zaraz po przetarciu się opony syfiły - nie mam pojęcia skąd się ten brud na dohyo bierze 🙄 ). Czasowo też sprawnie zorganizowane. Miałbym tylko jedno zastrzeżenie, ale nie będę go poruszał, bo mało kto mnie w tym temacie popiera, natomiast teksty w stylu "jak chce to niech się kłóci" są moim zdaniem nie na miejscu, kiedy ktoś zgłasza swoje uwagi, bo są lekceważące.

Co do minisumo, przyjechałem na zawody około 9:30 z niedziałającym prawym bocznym czujnikiem i bez mocowania koła. Z mocowaniem poratowali mnie sailo i ownya, natomiast zaraz przed startem nie działał mi już żaden czujnik (prócz tych od krawędzi dohyo), przez co byłem zmuszony w ogóle z nich zrezygnować i ograniczyć aktywność do odbijania się od linii z ustawieniem PWM 100/255 (żeby nie wypadał).

Startując z moją ślepą osą przyjąłem założenie "wygrać chociaż 1 walkę". Udało się wygrać 8, wejść do finału i nawet wygrać jedną rundę z Preety Kate w walce o 3 miejsce. Z Czubusiem Wasp staczał zawzięte boje w eliminacjach, po jednym 3 minutowym klinczu i drugim, przy którym zdjąłem już robota w obawie o diody przy mostku (hungrydevil mi to już odpuścił), dopiero za 3 razem walkę udało się rozstrzygnąć na korzyść Czubusia. We frontalnym ataku praktycznie nie miałem szans na wygraną przez dobrze przylegający pług Czubusia, jego równe 500g w stosunku do ~370 moich oraz 4 silników przeciwko 2, a objechać i zaatakować z innej strony i tak się nie dało bo mój robot był ślepy.

W sumie jestem zadowolony, bo Wasp ma potencjał, teraz muszę go tylko dobrze wykorzystać do Robotic Areny, dlatego niebawem przejdzie natarcie różnymi strasznymi sprzętami i zostaną z niego tylko koła, silniki i dolna blacha z obudowy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dorzucam jeden z przejazdów:

➡️ Impact

I ciekawostka, jak wyglądają 'z bliska' nóżki polutowanej w domu ATMegi 🙂

Dokładność frezowania + kondensator:

Pady + soldermaska:

Link do komentarza
Share on other sites

Jak dla mnie zawody bardzo udane. Mała ilość zawodników dała mi szanse na poprawę kodu, muszę sobie wykleić w domu większą trasę do testów bo jednak zupełnie inaczej się robot zachowuje 🙂. Trochę udało się pogadać, chętni do pomocy zawodnicy. Chciałbym podziękować zwłaszcza KD39 za udostępnienie laptopa (przycisk pomógł ma tylko twórca tematu?), bez tego nie byłoby żadnego ulepszenia programu. Strefa serwisowa bardzo dobra, prąd wszędzie doprowadzony. Szkoda że musiałem się szybko zwinąć bo nie zdążyłem nawet targów zwiedzić, ale trudno. Myślę że byłoby trochę lepiej gdybym nie jeździł na wewnętrznym kwarcu 1Mhz tylko podpiętym już 20, ale i tak jest lepiej niż się spodziewałem. Nie wiem kiedy umknęła mi też walka sumo 🙄 . Oby więcej takich zawodów.

Byłbym zapomniał, widziałem że ktoś tor mierzył, ile wyszło?

Link do komentarza
Share on other sites

WIELKI ukłon dla organizatorów, czyli Koło Naukowe INTEGRA i Astor Robot Challenge - to dobrze dobrani partnerzy. Zawsze to podkreślam, bez Was by nic nie było, a jeśli już jest, i jest to robione na wysokim POZIOMI,E powinno być tym bardziej doceniane!!

Pod koniec mieliśmy przyjemność chwilkę z kilkoma os. porozmawiać, z czego się bardzo cieszymy. W trakcie zawodów GROM standardowo w pitstopie 🙂 nie ogarniamy tego wszystkiego na razie, tym bardzie, że brakło niestety KASZKA:( przepraszamy, że sędzia miał nas dość, bo kilka KM zrobił chodząc od ringu do nas, aby popędzić. Przerwy techniczne chyba też wykorzystaliśmy w 101%😃

Lecz największym zaskoczeniem pozytywnym był katalog nagród, oryginalne i bardzo praktyczne. Żałuję tylko, że sam tego nie wymyśliłem:D

Frekwencja troszkę nie dopisała:(

@KD93 w realu lepiej nam się prowadziło rozmowę niż na forum:D szacun za 4 miejsce, zgadzam się, że gdybym nie uszkodził Ci robota, kto wie jaki by był finał?

@piotreks-89 zgadzam się!! rozmawialiśmy z Gryfem na ten temat, jak opanujemy mini-sumo do poziomu (wsadź do walizki, zabierz ją z sobą, wyciągnij robota, wygraj i wróć do domu) to bierzemy się za SUMO:)

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli to Czubuś Junior przeleciał tak pod Bogusiem no to naprawdę i szczere gratulacje Gromowi. Aczkolwiek sami widzicie że za szybko też nie dobrze 😃:D.

Na chwile was spuścić z oka(@Grom) i od razu pakują się na podium 😃. Ale pit stop musiał być.

Co do ringów ktoś mówił o resztkach farby- już na robocompie 2011 też mieliśmy z tym problem- tak jakby cząsteczki farby zostawały na kołach. Z drugiej strony lepsze to niż drobne kłaczki z wykładziny z SUMO challenge. Z tego co widziałem na zdjęciach sporo miejsca wokół ringu więc dołączam się do gratulacji.

Szczerze powiedziawszy obstawiałem na faworytów nowinki Bobby'ego ewentualnie Minikoksa/Farnell's warior'a. Ktoś się wypowie jak im poszło?

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby nie wystartował, minikoks poległ totalnie (sam wypadał z dohyo). Farnell's warriora nie było.

[ Dodano: 16-11-2011, 21:29 ]

szacun za 4 miejsce, zgadzam się, że gdybym nie uszkodził Ci robota, kto wie jaki by był finał?

Nie uszkodziłeś, poluzowała się śrubka z mocowania PCB i jeden z KTIR'ów się podniósł trochę, przez co odczyt zaczął szwankować. Na finał dokręciłem PCB i dalej działał. Natomiast akkuski miały po tym 3 minutowym przytrzymaniu dalej ponad 3,7V na celę (przed startem 3,85), może trochę spanikowałem, ale wolałem w razie czego poddać walkę niż uszkodzić robota, bo miałem właśnie nadzieje dostać się do finału.

Link do komentarza
Share on other sites

@KD93 - pokazywałeś swojego minisumo gdzieś na forbocie? Nie zależy mi na żadnych tajnikach, chociaż 1 zdjęcie 🙂. Co do oszczędzania robota to osobiście uważam że to kiepski pomysł. Jak trzeba to daje się go na maks możliwości. Nie raz brakowało nam pojedynczych rund do fazy finałowej...

Link do komentarza
Share on other sites

Co do oszczędzania robota to osobiście uważam że to kiepski pomysł. Jak trzeba to daje się go na maks możliwości. Nie raz brakowało nam pojedynczych rund do fazy finałowej...

A jeździłeś bez czujników? 😋 Wolę oszczędzić silniki bo przydadza się na RA, gdzie Wasp mam nadzieję będzie coś widział.

Jutro powrzucam zdjęcia na forbota, raczej w nieukończonych. I Skarabeusza w końcu 😃.

No i jak na razie nie ma tam tajników. Blacha, silniki pololu, l298, ktiry, to cały arsenał był na te zawody.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.