Skocz do zawartości

Po raz n-ty schemat do minisumo


mati 6

Pomocna odpowiedź

Jakieś błędy są widoczne ?

Cny70 są zastąpione jumperami, bo nie będą znajdowac się na płytce głównej.

To samo ze sharpem, ale nie znalazłem w bibliotece jumpera 1x5 i wrzuciłem 2x5.

zasilanie przed stabilizatorem to 6V, stabilizator to 5V LDO ( błędna nazwa na schemacie)

Również nazwa diod przy l298 jest inna.

Pozdrawiam i z góry dzięki za rzucenie okiem na to 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

dzięki za szybką odpowiedź 🙂

O jakie kłopoty chodzi ?

6V to chyba optymalna wartość, gdyż takie jest max. napięcie na serwa (mg995).

Już raz zastosowałem taki układ (6V +5V ldo) i nie nie zauważyłem żadnych większych problemów. Jest to trochę nieekonomiczne, bo nie można dopuścić do spadku napięcia do 5V (albo nawet więcej), ale MS raczej nie mają za zadania być uruchomione godzinami ^^.

Problem taki, że dwa LDO ( dla mnie i dla mojego kumpla, który robi podobnego ms - sparing partnera) już są zamówione

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

cholercia... Dawno dawno temu zdawało mi się, że prócz większego natężenia prądu l298 jest lepszy od l293d w tym, że ma mały spadek napięcia. Do dziś tego nie sprawdziłem :/

No nic... dzięki za pomoc:) Jakieś jeszcze błędy są na schemacie ?

Link do komentarza
Share on other sites

Tzn, tutaj dużo zależy od elektroniki i czujników. Jeżeli nie ma problemu, to można procesor zasilać 3,3V i zastosować właśnie taki stabilizator LDO. Ja np. w mim PICu16 mogę poświecić jedną nogę CPU na dołączenie kondensatora filtrującego i włączyć sobie wewnętrzny stabilizator LDO 3,3V do zasilania rdzenia, a porty I/O mam zasilane nadal 5V, co zmniejsza pobór mocy. Ale ATMege spokojnie możesz zasilać 3,3V wtedy nie będzie problemu spadku napięć na stabilizatorze. Co do mostków, no cóż lepsze byłby na MOSFETach.

Link do komentarza
Share on other sites

wszystkie części zostały już wcześniej zamównione, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zamiana LDO na zwykly 7805 (ldo bedzie na pozniej) i zmiana napięcia zasilania na +/- 7,5V 🙂

Jeszcze raz dzięki

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, z tego co widzę( a wzrok mam dobry) to :

*AVCC masz połączone a AREF(powinno być AREF przed kondensator 100nF do masy, AVCC do VCC przez dławik i przez kondensator 100nF do masy)

*ENABLE_A masz podłączony pod PB0 - ten pin nie posiada PWM(ale sprawdź dla pewności w nocie katalogowej)

Link do komentarza
Share on other sites

Aref to nóżka odpowiadająca za napięcie odniesienia dla adc. Jeżeli ma być ono równe napięciu zasilania można przełączyć fusebit za to opowiadający, lub tak jak tu podpiąć do vcc.

Co do nóżki MacGyver ma rację. Mega 8 na PB0 nie ma wyjścia pwm. Zamień PB2 z PB0 i będzie git. Bo programowym pwm się zajedziesz 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.