Skocz do zawartości

STEROWNIK SERW POLOLU co zrobić żeby sterować bez przewodowo


Marcinas

Pomocna odpowiedź

witam

Rozważam nad zakupem "STEROWNIK SERW POLOLU MINI MAESTRO USB"prawdopodobnie dwunastu kanałowy lub inny ale mniejsza z tym.Chciał bym sterować , komunikować się z sterownikiem przez bluetooth tylko nie wiem jak do końca to zrobić co potrzebuję i jak można to wykonać ?

Proszę o pomoc ui z góry dziękuje 🙂

Pozdro

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Moduł BT z konwersją napięć 3,3V<->5V, połączenie przez UART z Maestro, w kompie (czy innym ustrojstwie) ustawiasz taki sam baud, tryb wirtualnego portu COM i obsługujesz jak zwykłe sterowanie przez rs232 (BT staje się "przeźroczysty"). Nie ma tu filozofii:)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

o dzięki ale jak to z tym modułem ma być to jakiś specjalny ma być czy coś jest może o tym jakiś artykuł żeby wczytać się w temat nie mam doświadczenia z tym dlatego pytam z góry dzięks

Link do komentarza
Share on other sites

bartek1333 jak już coś do baud

Domyśliłem się, że Marcinas popełnij literówkę, więc po prostu go zacytowałem. Nawyk wcześniej pisał "baud", tak więc myślę że Marcinas wie, jaka jest prawidłowa wersja 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Czy mógł byś to mi dokładniej wyjaśnić jak to zrobić ?

Kupujesz moduł Bluetooth, np. BTM112 (tańszy,ale mniejszy zasięg) lub BTM222 (na odwrót), do tego najlepiej PCB ze stabilizatorem 3,3V i konwersją napięć 3,3V<->5V. Przykładowy zestaw tego co napisałem dostaniesz tutaj:

http://www.kamami.pl/index.php?ukey=product&productID=137699

Ale są też tańsze jak poszukasz - ja się spieszę w tej chwili 🙂

Najważniejsza sprawa: czytasz datasheet do wybranego modułu, gdzie jest opisane szczegółowo co z czym i jak. Potem czytasz instrukcję użytkownika Maestro, ze szczególnym uwzględnieniem sekcji o UART.

Łączysz to ustrojstwo po UART ze sterownikiem, czyli Rx z Tx i Tx z Rx, wspólna masa i ew. zasilanie. Konfigurujesz sterownik.

Włączasz sterownik i moduł, odpalasz kompa, bluetooth w kompie i powinna pojawić się notyfikacja o wykrytym urządzeniu. Jeśli nie, to uruchamiasz np. bluesoleil...a z resztą co tam w kompie masz od obsługi BT i starasz się wykryć Maestro. Następnie przeprowadzasz parowanie urządzenia z kompem - kłania się datasheet modułu z podanym hasłem, domyślnym baudem itd.

Po sparowaniu masz wirtualny port COM w kompie, szukasz jaki ma numer, ew. dopasowujesz baud oraz resztę rzeczy z datasheet'a i voilla. Teraz wystarczy dowolny terminal np. putty i wysyłasz komendy do sterownika przez bluetooth. Później możesz się pokusić o aplikację w np. C++ z ładnym GUI, która w eventach będzie np. wysyłać na port COM9 instrukcję "cobytunapisac" po kliknięciu na przycisk.

Mam nadzieję, że jest dokładniej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.