Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Podstawowa zasada: na wyglądzie się nie jeździ!

Pozwolę sobie podsumować cały zwierzyniec (Mouse, Frog i Rabbit) w jednym temacie 🙂

Wielki plus za próbę zejścia z utartej ostatnio ścieżki i zastosowanie silników 3F. W tym napędzie drzemie wielki potencjał, lecz ruch robota to nie tylko prędkość, ale cała grupa pozostałych parametrów, między innymi akceleracja i hamowanie, które składają się na dynamikę robota. Wykonanie kół i przekładni na wysokim poziomie, Mini-Z to świetne źródło części, które z powodzeniem wykorzystywane są również w japońskich konstrukcjach.

Konstrukcje robią wrażenie, jednak w każdej jest coś do czego można się przyczepić. Wspólnym czynnikiem psującym wygląd jest zwisająca druciarnia. Rozumiem, że nie wszystko można połączyć bezpośrednio na PCB, jestem też świadom, że niekiedy trzeba zrobić mały "retusz" układu ścieżek, ale można to zrobić bardziej subtelnie, albo chociaż pospinać.

Nie zamieściłeś żadnych filmów prezentujących przejazdy któregokolwiek z robotów, więc niewiele można powiedzieć o samym działaniu, ale patrząc na fotki nasuwa mi się (być może mylne) spostrzeżenie co do robota Mouse - według mnie zachwiane są proporcje rozstawu kół i długości konstrukcji. Układ czujników daje co prawda pewne "wyprzedzenie" odczytu ale nadal to chyba za mało.

Pozostaje nam teraz tylko czekać na jakieś filmiki z przejazdów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja od głosowania sie powstrzymam dopóki nie bedzie jakichś filmów z przejazdów... W sumie to nie wiemy czy to wo ogóle jeździ czy to wystawa... A LINE FOLLOWER powienien jeździć to jest jego główne zadanie wygląd tez ma znaczenie. Ale zaniedługo dojdzie do takiego czegoś ze bedą oceniane kawałek laminatu dwa silniczki i kółka a po co nam to ładnie wygladajace jak nie pojedzie to. To moje zdanie i nie mówie ze mi sie nie podoba bo podoba mi sie ten projekt ale czekam na jakiś film.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.