Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Parametry wyglądają ciekawie, ale jak wygląda rzeczywistość bo to jest najważniejsze. Czy jest w ogóle szansa, że ten robot pojedzie z prędkością powyżej 2m/s i utrzyma się na torze? Trochę skąpy opis, ale jakoś mnie to nie dziwi 😉.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Chciałbym nie być taki surowy w swojej ocenie i ocenić na więcej niż 1 gwiazdkę wszystkie roboty kolegi sam.podolsky, ale niestety z tego co wiem, żaden z zamieszczonych dziś robotów nie ruszył na RA2011, dlatego dałem tak niską ocenę. Roboty wyglądają ciekawie, mają imponujące możliwości, ale z jakiegoś powodu, żaden nie pojechał na zawodach we Wrocławiu. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Albo jakiś pokaz możliwości robotów a zmienię swoją ocenę z chęcią.

Link do komentarza
Share on other sites

Chciałbym nie być taki surowy w swojej ocenie i ocenić na więcej niż 1 gwiazdkę wszystkie roboty kolegi sam.podolsky, ale niestety z tego co wiem, żaden z zamieszczonych dziś robotów nie ruszył na RA2011, dlatego dałem tak niską ocenę. Roboty wyglądają ciekawie, mają imponujące możliwości, ale z jakiegoś powodu, żaden nie pojechał na zawodach we Wrocławiu. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Albo jakiś pokaz możliwości robotów a zmienię swoją ocenę z chęcią.

Z twojej wypowiedzi wynika że jak by tylko nie był wyciągany z pudełka na zawodach, to dałbyś większą ocenę.

Swoją drogą, można wiedzieć jakie parametry mają silniczki, albo chociaż ile za nie zapłaciliście?

Link do komentarza
Share on other sites

Harnas, piotreks-89, wygląd i pięknie brzmiące teoretyczne parametry to nie wszystko, linefollower o takich parametrach powinien jeździć, czyż nie? Tak jak napisałem wyżej, zmienię ocenę jeśli okaże się, że one potrafią coś więcej niż tylko wyglądać i zachwycać parametrami teoretycznymi, które z rzeczywistością nie mają za wiele wspólnego. Wiem jak trudno jest rozpędzić i utrzymać robota na linii przy prędkości około 1,5m/s. Przy 3m/s mój Tsubame odlatywał i wcale nie przesadzam.

Link do komentarza
Share on other sites

Z twojej wypowiedzi wynika że jak by tylko nie był wyciągany z pudełka na zawodach, to dałbyś większą ocenę.

Nie sądzę żeby tak było, bo przeważnie jak ktoś zamieszcza robota na forum to dodaje filmiki z przejazdów.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre po raz kolejny się z Tobą nie zgodzę... Wygląd ma znaczenie, nie tylko prędkość. Nie wszyscy robią roboty by zgarnąć wszystkie nagrody. Nie lubię jak zwisa kupa kabli i nie wiadomo co to jest. To że twoje lf'y po dodaniu skrzydeł zaczynają latać nad linią nie znaczy że o to w tym chodzi. Bo dla mnie

polega to na tym by czerpać z tego fun, uczyć się i w końcu rywalizować. Wygląd jest ważny - to po nim wyrabiasz sobie opinię na samym początku. Wystarczy ułamek sekundy by zdecydować czy mi się podoba czy nie. BTW myślę ze ty po prostu jesteś uprzedzony do pewnych osób na forum. Zresztą tak jak ja...

EDIT. Za sam wygląd daje 5*! Gratuluje

Link do komentarza
Share on other sites

Razonek, nie jestem do nikogo uprzedzony w przeciwieństwie do ciebie.

Mogę śmiało powiedzieć, że mam niemałe doświadczenie jeśli chodzi o linefollowery i wiem, że ani wygląd ani suche teoretyczne liczby o niczym nie świadczą. Już dawno nauczyłem się, że liczy się to co robot pokazuje na torze i na zawodach. Sławek skonstruował wraz z kolegami rewelacyjne roboty, temu nie przeczę, ale wrzucenie suchych danych o prędkościach nierealnych nawet dla robota z turbinką powoduje, że taka a nie inna jest moja ocena. Poczekajmy może aż autor wypowie się więcej na temat swoich robotów, do tego czasu nie zamierzam z nikim pojedynkować się na argumenty.

Link do komentarza
Share on other sites

Również myślę że ta prędkość to przesada, a może błąd autora podczas pisania. Być może że to prędkość na "prostej" a nie na trasie... Co nie zmienia faktu że design robota robi wrażenie.

Tak ja jestem uprzedzony bo widzę że niektórzy użytkownicy tutaj popierają tylko "jedną wiarę", mają swojego boga i wszystko co on powie to jest świętość i walczą by to za wszelką cenę udowodnić...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.