Skocz do zawartości

Problem z zaprogramowaniem atmegi8


konrad1115

Pomocna odpowiedź

Witam mam taki problem chciałem zaprogramować atmega8 podłączyłem wszystko na płytce stykowej.

Podpiąłem złącze kanda wpiąłem do programatora (mój programator http://are.net.pl/?id=products&cmd=9&pid=13 )i klikam w programie bascom avr ikonę program chip i wyskakuje mi komunikat identify chip i wyskakuje błąd could not identify chip:50030 .

Co mam zrobić dlaczego wyskakuje błąd ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie bez auto program :-> a jak to nie działa to spróbuj z innymi ustawieniami z tą zębatką.Jak chcesz to mogę Ci jutro przesłać screenshota moich ustawień. Ponawiam moje pytanie jaki masz programator?

Ustawiłeś dobry procek?(taki jak w programie?)

Link do komentarza
Share on other sites

zaprogramowałem wszystko ok teraz mój problem polega na tym ze zaprogramowałem wyświetlacz a na nim pusto program jest dobry ponieważ przepisałem go z książki ale nie mam potencjometru i dlatego chyba jest pusto słyszałem ze można go zastąpić rezystorem tylko jakim? i jak go podłączyć ?

Link do komentarza
Share on other sites

... nie mam potencjometru i dlatego chyba jest pusto słyszałem ze można go zastąpić rezystorem tylko jakim? i jak go podłączyć ?

Nie jednym lecz dwoma - musisz zrobić dzielnik i tak dobrać rezystory, by kontrast odpowiednio wyregulować. Schemat zastępczy potencjometru to właśnie 2 rezystory (w takim układzie jaki potrzebny do LCD). Suma rezystancji obu rezystorów powinna być z przedziału około 2k-50k. Masz więc szerokie możliwości ich doboru..

Link do komentarza
Share on other sites

konrad1115, po co zadajesz pytania, na które znasz odpowiedź? Po co robisz coś, jak z góry wiesz, że robisz źle. Spodziewałeś się, że bez potencjometru w jakiś magiczno-czarodziejski sposób coś się jednak na wyświetlaczu pojawi? To się nazywa podłączenie niezgodne z dokumentacją, to jak ma coś działać poprawnie.

Jak dla mnie to jedna wielka kpina z tym tematem i powinien polecieć do kosza.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.